Kitálalt a budai csúcsétterem: ennyit keres egy szakács, pincér a Dérynében

Pénzcentrum2020. február 11. 16:30

Nyilvánosságra hozta a kezdőfizetéseket a Déryné Bisztró tulajdonosa az egyik álláshirdetésben. Az étterembe nyolc pozícióra keresnek embereket, így az is kiderült, hogy mennyit fizetnek többek között a kezdő szakácsoknak, cukrászoknak.

Kiteregette kártyáit a Déryné Bisztró tulajdonosa a legújabb álláshirdetésben, amelyben nyolc pozícióra is keres embereket: nyilvánosságra hozta, milyen bérekre számíthatnak a jelentkezők, ha felveszik őket. Hozzá kell tenni, hogy az alábbi fizetések tájékoztató jellegűek, konkrét ajánlatot és karriertervet a szakmai háttér és személyes tapasztalat alapján adnak. Lássuk, melyik pozícióban hozzávetőleg mennyit lehet nettóban, szervízdíj alapon keresni a Dérynében, ami az egyik legfelkapottabb budai bisztró:

  • Esti Teremfőnök / Maitre d’ (havi 500 ezer forint)
  • Barista/barback (havi 300 ezer forint)
  • Bartender (havi 400 ezer forint)
  • Esti chef de rang (havi 400 ezer forint)
  • Front door / jr sales (havi 300 ezer forint)
  • Segédfelszolgáló (havi 300 ezer forint)
  • Junior szakács (havi 300 ezer forint)
  • Junior pék, junior cukrász (havi 300 ezer forint)
Tisztességes, tempós, hatékony munkát várok el tőled, és cserébe megbecsülöm az erőfeszítéseidet. Vidámságot és pozitív gondolkodást, egymás szeretetét és tiszteletét várom tőled, és adom neked.

- írta a hirdetésben Kovács Kristóf tulajdonos, hozzátéve, az is fontos, hogy a szakmai mellett anyagi előrelépés is legyen a Dérynében dolgozni.

Mi is a szervízdíj alapú fizetés?
Sokan összekeverik a szervízdíjat a borravalóval, ám a kettő nagyon is különbözik egymástól. Előbbit minden vendégnek ki kell fizetnie, magyarra fordítva ez a felszolgálás díja a vendéglátóhelyeken. Jattolni ezzel szemben nem kötelező, és annak mértékét is a fizetővendég határozza meg.

A szervízdíjat a számlán, nyugtán elkülönítve kell feltüntetniük a vendéglátóknak - így az összeg tartalmazza az áfát is. A mértékét minden esetben a cégek dönthetik el, de azt kötelező feltüntetni az étlapon.

Havonta kell kifizetni a vendéglátásban közreműködőknek - tehát az alkalmazottaknak. A kifizetés összege megegyezik a felszolgálási díj adókkal, járulékokkal csökkentett összegével - az áfa mellett a munkáltatónak 15 százalékos nyugdíjjárulékot is meg kell fizetnie a foglalkoztatott helyett . A felosztás szabályairól, arányairól írásban kell megállapodni. A végleges havi bér tehát változhat az adott havi vendégszám és fogyasztás függvényében, hiszen jellemzően nem minden hónapban folyik be ugyanannyi szervízdíj az éttermekbe.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, munkát találni manapság nem lehetetlen, óriási a munkaerőhiány, a legnagyobb gond jelenleg az iparban, ezen belül is a feldolgozóiparban érzékelhető, ezt követi az egészségügy és a szociális ellátás, majd a kereskedelem és a vendéglátás.

Ugyankkor hiába van rengeteg betöltetlen állás, a kínált fizetésekben ez még sok esetben nem tükröződik. A legtöbb nehezen betölthető munkakör esetében fontos tényező a kínált munkabér alacsony szintje, ugyanakkor a fizikai dolgozóknál a külföldi kivándorlás jelenti a legnagyobb problémát. Magyarul van ennél jobban jövedelmező mellékállás is. A KSH januári adatai szerint tavaly novemberben bruttó 238 100 forint volt az átlagkereset a vendéglátásban és a szálláshely-szolgáltatásban.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Egyre több cég a transzparencia mellett

Manapság rengeteg cég hirdeti úgy az állásokat, ahogyan a Déryné is tette: korábban a Pénzcentrum is megírta, hogy az egyik legnagyobb hazai álláshirdetési oldalon jelenleg a hirdetések 8 százaléka tartalmaz béradatot, melyek esetében kimutathatóan több a jelentkezés: akár 3-4-5-szöröse is. Göröcs Lili Melinda, a Profession HR vezetője portálunknak ennek kapcsán elmondta:

Mi is próbáljuk edukálni, ez irányban terelni a hirdetőinket, sőt, jó példát mutatva, mi magunk is megjelenítjük a béradatokat, amikor új munkavállalót keresünk. Amint ebből gyakorlat lesz, egyre többen kezelik nyíltan a kérdést már a hirdetésben is, el fog terjedni széles körben

- jelentette ki a szakember.

 

Címkék:
hrcentrum, pénz, fizetés, bér, munkabér, álláshirdetés, szervizdíj, transzparencia,