Szigorú döntés: munkába küldte 14 éves gyerekét Schobert Norbi

Pénzcentrum2017. december 2. 16:12

Ugyan nem minden esetben igaz, de általában boldogabbak a gazdag emberek Schobert Norbi szerint. A gyerekeiknek próbálnak mindent megadni, de arra nevelik őket, hogy a pénz nem hullik az ember ölébe, dolgozni kell érte. Éppen ezért legidősebb gyermekük nyáron már dolgozni fog a családi üzletben.

A TV2 egyik műsorában pénzügyi neveléséről is beszélt Schobert Norbi. Elmondta, hogy náluk nem jár alanyi jogon a zsebpénz a gyerekeknek, hanem feladataik vannak, és csak akkor kapják meg a járandóságukat, ha el is végzik azokat. Arról is szó esett a műsorban, hogy boldogabbak-e a gazdag emberek, ugyanakkor úgy gondolja, mindenért meg kell dolgozni

Nem leszek álszent, azt gondolom, hogy igen, boldogabbak. Bár a boldogság nem a pénztől függ, de ha valakinek van, az azért képes megkönnyíteni az életet. Ezt próbálom tanítani a gyerekeimnek is, de azt is megmutatom nekik, hogy a jólétért sokat kell tenni. A mi családunkban a zsebpénz nem alanyi jogon jár, meg kell dolgozniuk érte, és ha nincs elvégezve a feladat, akkor a pénz is elmarad

- mondta Schobert Norbi. Arról is beszélt, hogy szeretnék, ha mind a három gyerekük dolgozna 14 éves koruk után. A legidősebb gyermekük, Lara, már betöltötte a 14-et, így nyáron már befogják a családi bizniszbe.

Már megbeszéltem vele, hogy be kell segítenie az üzletben, úgyhogy a szünet egy részében 5 órakor fog kelni, hogy hatra beérjen biciklivel, és munka lesz délután kettőig. Szeretném, hogy tudják, semmi nem hullik csak úgy az ölükbe

- írja a Best.

Tény, hogy sokkal jobban érzik a pénz értékét a fiatalok, ha meg kell dolgozniuk érte. A pénzügyi tudatosság kialakításához azonban ennyi nem elég, ugyanakkor jó eszköz a zsebpénz. A pénzügyi nevelés során két fontos dolgot kell megtanítanunk: beosztani, és félretenni a pénzt. Ezzel már sokat tettünk azért, hogy egy tudatosan gazdálkodó életet élhessen majd felnőtt korában. A zsebpénz nagyon jó gyakorló eszköz is, hogy elsajátítsa a gyermek a helyes pénzügyi szokásokat. Ráadásul, ha ilyenkor hibázik (márpedig fog hibázni), még nem kerül valós anyagi veszélybe.

A zsebpénznél fontos, hogy rendszeres legyen, összegben és időtávban is. A kicsiknél még a heti rendszeresség az ajánlott, mert ezt az időtávot jobban átlátja, kezelhetőbb számára. Felső tagozat elején, már áttérhetünk a havi zsebpénzre"

- mondta korábban a Pénzcentrumnak Himmer Csilla, pénzpedagógus.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Teljesen egyénfüggő, de általánosságban elmondható, hogy egy harmadik osztályos tanulónak heti ezer forintos zsebpénzt már lehet adni. Ennél fiatalabb korban, amikor a rokonoktól kap pénzt alkalomra, inkább a gyűjtésre helyezzük a hangsúlyt. A kicsik életkori sajátosságukból fakadóan mindent gyűjtenek, egy őszi séta után kavicsokkal, tobozokkal, csigaházakkal tömött zsebekkel állnak a lakás ajtaja előtt. Ilyenkor jó, ha egy elérhető célt is meghatározunk a gyűjtésnek. Valami olyat, amit tényleg szeretne elérni, motiválja a takarékosságra, ugyanakkor az is fontos, hogy elérhető legyen belátható időn belül, hogy ne menjen el tőle a kedve időközben.

Címlapkép: MTI/Balogh Zoltán

Loading...

Címkék:
karrier, diákmunka, zsebpénz, pénzügy, pénzügyi nevelés, pénzügyi tudatosság,