Nő a bérfeszültség: milliárdokba kerül az állami cégeknek a fizetésemelés

Világgazdaság2017. január 16. 09:00

A minimálbér és a garantált bérminimum megemelése mellett a kialakult bérfeszültség is komoly gondot okoz az állami cégeknek - írja a Világgazdaság.

A munkaerőköltséget alaposan megdobja idén a legkisebb bérek nagymértékű emelése. 

Egymilliárd forintos bértömegnövelésre van szükség ahhoz, hogy a 17-18 ezer embert foglalkoztató egykori Volán-társaságoknál, vagyis a hét regionális közlekedési központban a legalacsonyabb fizetésű dolgozók keresetét" 

- mondta a lapnak Baranyai Zoltán, a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) elnöke.

Ennél jóval nagyobb mértékben nőnek a MÁV Zrt. bérköltségei, hiszen a 38 ezer munkavállalóból mintegy 11 ezret érint a minimálbér és a garantált bérminimum emelkedése. Jóval kevésbé érintett a több mint 10 ezer embert foglalkoztató BKV Zrt., ahol a decemberi felmérés szerint csak 300 munkavállaló fizetését kell megemelni, ez több tízmillió forinttal növeli a bértömeget. Baranyai Zoltán szerint nagyobb gondot okoz az, hogy a legkisebb fizetések emelkedése óriási bértorlódáshoz vezethet, főleg az autóbusz-vezetők és -karbantartók körében.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Címlapkép: Getty Images

Loading...

Címkék:
karrier, MÁV, bér, béremelés, volán, bérfeszültség, volán társaságok,