Mit mondott Orbán a nyugdíjakról?

Pénzcentrum2010. október 18. 14:02

A magánérdekek és részérdekek kontrollálatlan beengedése katasztrofális következményekhez vezetett, közpénzek elfolytak, a korrupció elburjánzott, az ország csődközeli helyzetbe jutott - jelentette ki a parlamentben napirend előtti felszólalásában Orbán Viktor. A kormányfő szerint "az állam piacosítása öngyilkos modell", a közérdeket csak az állam tudja érvényesíteni, de az államnak csak a közérdeket kell képviselnie, "semmilyen magánérdeket nem képviselhet". A miniszterelnök hangsúlyozta: "minden magánérdeket kisöprünk az államból", "az államot magánérdekmentes szférává kell tenni". Orbán szavai szerint a második gazdasági akcióterv ezen gondolatok köré épül.

Jövő év első napjától szándékaink szerint arányos adózást vezetünk be. Aki pedig több emberről gondoskodik, az kevesebb adót fizet - fejtette ki a 2011-es adócsomag lényeges elemeit a miniszterelnök, aki szerint az új adórendszer tisztességes és ésszerű lesz.

Ezek után már senkit sem érhetnek meglepetések. Egyszerű adózás lesz, hogy mindenki átlássa, előre tervezhessen, és senki se tudja kibújni alóla - húzta alá. Ez így fair, így lesz rend az adózásban, így tudunk véget vetni a potyautas rendszernek - fűzte hozzá a kormányfő.

A kormányfő szerint közérdek, hogy az állami bürokrácia kevesebbet költsön magára. A felesleges szabályok csak visszaélésre adnak alapot. Úgy számoltunk, hogy legalább 5%-kal tudunk kevesebbet költeni az államra, ezzel több 10 milliárddal marad több a kasszában - magyarázta Orbán Viktor.

Nem lehet erőszakkal belekényszeríteni az embereket egy magánrendszerbe. Nem lehet őket arra kényszeríteni, hogy feltegyék megtakarított pénzüket egy rulettasztalra - kritizálta Orbán Viktor a kötelező magán-nyugdíjpénztári rendszert.

Ki kell söpörnünk a magánérdeket az állami vállalatok világából is - tette hozzá a miniszterelnök, aki azt is hangsúlyozta, hogy a magyaroknak elegük van attól, hogy szervezetten hordják ki az állami cégekből a pénzt.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A kormányfő szavai szerint tarthatatlan dolog, hogy "bárki számára kötelezővé tegye a politika azt, hogy a pénzét kockáztassa". Megfogalmazása szerint "az állami nyugdíjrendszer az egyetlen, ami képes garantálni a nyugdíjakat", semmilyen magánvállalkozás nem tudja garantálni a nyugdíjakat". A kormányfő kijelentette, ma az álam havonta "30 milliárd forintot utal át magánbefektetők zsebébe", ezt a magánnyugdíjpénztárak irányába való átutalásra értette és szavai szerint a magánnyugdíjpénztári rendszer lényegében olyan kockázatos, mintha valaki tőzsdére vinné a pénzét. "Senkit sem lehet arra kötelezni, hogy tőzsdére vigye a pénzét" - hangoztatta a parlamenti felhördülések mellett.

A kormányfő a 3 évre tervezett válságadók indoklásaként az arányos közteherviselést nevezte meg, szavai szerint most azoktól kérnek hozzájárulást, "akik jelentős profittal rendelkeznek", őket "nagy tisztelettel" arra kérjük, hogy "vállaljanak arányos részt a kilábalásból.

 

Címkék: