Kemény kijelentést tett Varga Mihály: Itt az ideje, hogy a hozamok és az alapkamat is lejjebb jöjjön

Pénzcentrum/MTI2024. január 27. 14:04

Egyre inkább megérett az idő, hogy a hozamok és az alapkamat is lejjebb jöjjön - mondta Varga Mihály. A pénzügyminiszter szerint a januári inflációs adat még a decemberi 5,5 százaléknál is mérsékeltebb lehet.

Idén is folytatni kell a fegyelmezett fiskális politikát. A cél az, hogy 5 százalék környékén legyen az éves átlagos infláció - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter egy gazdaságpolitikai konferencián. A miniszter meggyőződése szerint amíg az infláció mértéke nem megy vissza egy "moderáltabb tartományba", addig csak korlátozottan lehet költségvetési költekezésbe fogni.

Abban konszenzus van, hogy az idei infláció jóval kisebb lesz, mint a tavalyi - mondta, hozzátéve, hogy míg tavaly januárban 25,7 százalék volt az infláció, addig decemberben 5,5 százalék. Az idei januári adat még kedvezőbb lesz.

Egyre inkább megérett az idő, hogy a hozamok és az alapkamat is lejjebb jöjjön

- mondta Varga Mihály, aki szerint az infláció ellen a legnagyobb eszköze a monetáris politikának van.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Címlapkép: Hegedüs Róbert, MTI/MTVA

Címkék:
mnb, alapkamat, infláció, gazdaság, január, varga mihály, kamatcsökkentés, pénzügyminisztérium, pénzügyminiszter, inflációs adat, infláció mértéke, inflációs várakozások,