Pénzcentrum • 2023. március 17. 09:12
Csütörtökön tartotta éves sajtótájékoztatóját az Audi Hungaria. Az eseményen elhangzott, hogy a vállalat stabil évet zárt 2022-ben, az autógyártásban csúcsot döntött, és nyilvánvalóan készül az elektromos meghajtásokra való átállásra - írta meg a Telex.
A csütörtöki sajtóeseményen a lap arra arra kérdezett rá: a magyar Audi-gyár vezetése elképzelhetőnek tartja-e, hogy egy óriási akkumulátorgyár épüljön a város határában a Volkswagen konszern beruházásában. Válaszában Alfons Dintner, az Audi Hungaria ügyvezetésének elnöke megismételte, hogy az Audi Hungaria nem fog akkumulátorgyárat építeni Győrben, elismerte ugyanakkor, hogy a Volkswagen valóban telephelyeket keres. Négy ország kapott konkrét megkeresést, tette hozzá, de hogy melyik ez a négy, azt nem árulta el.
Az Audi magyarországi gyárának termeléséről is szó volt a sajtótájékoztatón. Alfons Dintner egy mondatban úgy foglalta össze 2022-et, hogy:
Az Audi Hungaria egy válságálló vállalat.
Az ügyvezető elnök a következő számokkal támasztotta alá az állítását:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- 1 677 545 motort gyártottak Győrben, ebből 300 ezer e-motor, 108 ezer elektromos hajtás.
- 171 134 autó gördült le a gyártósorokról, ami csúcsot jelent.
- Az Audi Hungaria árbevétele 8,436 milliárd euró volt, ebből 343 millió lett az adózott eredmény.
- A vállalat tavaly 220 millió euró értékű beruházást hajtott végre, a harminc évvel ezelőtti alapítás óta így már összesen 12,172 milliárd eurót fektetett be az Audi a magyar gyárba.
- Jelenleg 11 957 munkatárs dolgozik a győri Audiban,
ahol 2024-ben egy új modell, a Cupra Terramar gyártása is elkezdődik.
Szó volt arról is, hogy továbbra is zajlanak az idei bértárgyalások, a feleknek az eredeti tervek szerint március végéig megállapodásra kellene jutniuk. A vállalatvezetés és a szakszervezet ugyan február óta hetente kétszer tárgyal, de az ajánlatok nem közelednek egymáshoz.
Szintén a sajtótájékoztatón jelentették be, hogy a győri vállalat csaknem tizenkétezer dolgozója. Idén minden dolgozó a havi bére 2,6-szorosát kapja meg a márciusi fizetésével.