Késik a fogászati turizmus milliárdja

2011. szeptember 16. 09:32

Tavasszal a kormány egymilliárd forintos fejlesztési forrást ígért a fogászati turizmus felvirágoztatására, azonban a támogatás még nem érkezett meg az Orvosi Turizmus Iroda Zrt. számlájára - írja a Népszava.

A társaságnál a lapnak elmondták: "A fogászati turizmus fejlesztésére 2011 áprilisában átcsoportosított egy milliárd forint kormányzati támogatást nem az Orvosi Turizmus Iroda Zrt. kapta. A forrást a 2011. évi központi költségvetés rendkívüli kormányzati intézkedések előirányzatából csoportosította át a kormány a turisztikai célelőirányzatába a hazai fogászati turizmus szektor fellendítése céljából. Az Orvosi Turizmus Iroda Zrt. egy forint állami támogatást sem kapott ez idáig."

Egyes számítások szerint az európai fogászati turizmus csaknem 40 százaléka Magyarországra irányul, s évente mintegy 60-70 milliárd forint bevételt hoz. Szakmai becslések szerint az idehaza működő hozzávetőleg 1700 fogászati vállalkozásból mindössze 150 - 200 juthatna forráshoz az egy milliárd forintos keretből.

 

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 5. csütörtök
Adorján, Adrián
10. hét
Ajánlatunk
  • Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)

    A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. március 4. 21:00
Agrárszektor  |  2026. március 4. 19:31
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom