Elképesztő stadionok a világ minden tájáról - meghökkentő képek

Pénzcentrum
2010. január 24. 15:32

Sziklába vájt csodák A modern stadionokat manapság világszerte kiváló tervezés és kivitelezés jellemzi, a korszerű létesítmények a szurkolókat és a bennük játszó csapatokat egyaránt büszkeséggel töltik el. De nem mindig és nem mindenhol volt ez így. Vannak olyan pályák, ahol a tervezők vétettek eszméletlen hibákat, míg máshol ötletes megoldásokkal próbálták kihasználni a pályát övező természeti adottságokat.


A portugál Braga stadionját a 2004-es labdarúgó Európa-bajnokságra építették, sokak szerint ez az ország egyik legkülönlegesebb pályája. A hatalmas szikla lábánál elterülő csodálatos pálya megépítése 85 millió euróba került, amivel a kontinenstorna legköltségesebb létesítményévé vált.


Sziklából Horvátországban is van bővel, dél-nyugati szomszédunknál 1989-ben építették a képen látható 4 ezer néző befogadására alkalmas stadiont, mely az NK Imotski csapatának az otthona.

Dél-Amerika: a betonkatlantól az eco-stadionig

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 23. szombat
Dezső
21. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?