32 °C Budapest

Bevédik a trafikokat: teljes kártalanítást ígérnek

2013. június 18. 08:31

Nemhogy a veszteségtől, de még a betöréses rablásoktól sem kell félniük az újdonsült trafikosoknak: amíg egy kisbolt korábban csupán tíz-húsz százalékos kártérítésre számíthatott, a júliusban nyíló dohányboltoknak már teljes kártalanítást ígérnek - írja a Népszava.

A napilap szerint a Wáberer Hungária Biztosító és a CIG Pannónia Életbiztosító kínálatában is található ilyen ajánlat, amely egészen újszerű a kisboltok biztosításának gyakorlatában.

A lapnak egy neve elhallgatását kérő biztosítási szakember azt mondta: korábban úgynevezett hányadrész-biztosítást kötöttek a trafikosokkal, ami azt jelentette, hogy a kár alig 10-20 százalékát fizette ki a biztosító, ha kirabolták az üzletet. Hozzátette: a biztosítók nem akartak nagy kockázatot vállalni, mivel ezeket a néhány négyzetméteres helyiségeket alig védte valami, ráadásul miután naponta frissült az árukészlet, sok esetben még az ellopott áru mennyiségének meghatározása is gondot okozott.

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. július 29. 11:53
Csak szabadon néven új YouTube-csatornát indít Ábel Anita, Dombóvári Vanda, Balázsy Panna és Wágner...
Holdblog  |  2026. július 29. 08:00
Ugyanaz a befektetési stratégia a két kontinensen már egészen más szabályozási, politikai és piaci k...
iO Charts  |  2026. július 28. 21:12
Az ASML részvény árfolyama 2025-26-ban az AI hype hatására az egekbe emelkedett, kevés cég profitált...
Bankmonitor  |  2026. július 28. 10:16
Sokszor kapunk visszajelzéseket a követőinktől kommentben: Jó lenne félretenni, de miből? Ez nem kif...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 29. szerda
Márta, Flóra
31. hét
Július 29.
Tigrisek világnapja
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. július 29. 11:34