6 tipp: így kezdj fogyókúrázni januártól

Pénzcentrum2017. december 26. 11:30

Sokan úgy gondolják, hogy csak pénz kérdése a fogyókúra - szakértők szerint azonban sokkal többet számít az akarat, a kitartás. Különösen fontos kérdés ez Magyarországon, ahol 100-ból 65 felnőtt túlsúlyos vagy elhízott - nem véletlen, hogy az újévi fogadalmak listáján előkelő helyen szerepel a fogyókúra. Sokan vannak, akik azzal a céllal indulnak neki a januárnak, hogy leadnak 5-10-20 kilót, egészségesebben étkeznek, vagy többet mozognak. Aztán persze sokan elbuknak, van, aki már néhány hét után.

Bár a statisztikák szerint az eredménye egyelőre nem látszik, a magyarok egyre inkább igyekeznek tudatosan vásárolni, egészségesen étkezni - legalábbis ez derül ki a Nielsen felméréséből, amely szerint az emberek több mint fele törekszik étrendjét úgy alakítani, hogy egyrészt bio élelmiszert, illetve kevés zsírt, szénhidrátot és hasonlókat tartalmazó ennivalókat fogyasszon. Kétharmaduk pedig - 68 százalék - hajlandó ezért többet is fizetni.

De hol rontjuk el?

Túl sok információ, túl sok módszer, és túl sok tévhit kering a neten a tökéletes fogyókúráról, így szinte lehetetlen kiválasztani azt, hogy számunkra mi a megfelelő - mondta el a Pénzcentrumnak Durst Anikó, a táplálkozási útmutatással és súlymenedzsmenttel foglalkozó Naturhouse Hungary operatív igazgatója.

A legtöbben különféle diétákat próbálnak ki, időről-időre egészségesnek vélt táplálkozási módokkal kísérleteznek, ugyanakkor elmulasztják az egyik legfontosabb lépést: nem fordulnak szakemberhez, például dietetikushoz. Ráadásul a legtöbben és a sikertelenséget látva hamar abbahagyják a fogyókúrázást.


A különféle módszerek, csodahatásúnak ígért készítmények használata ráadásul meg is drágítja a fogyókúrát - véli szakértőnk, aki egy 6 pontos listát is összeállított a sikeres fogyókúra alapjairól - amit akár már januárban is elkezdhetünk.

A legfontosabb, hogy tudjuk, hogy mi a célunk a fogyókúrával. Tűzzünk ki magunk elé vállalható célokat, ne akarjunk gyorsan sokat fogyni. Lássuk reálisan a lehetőségeinket, és keressük a fokozatosságot. Ez abban is segít, hogy ne tántorodjunk el hosszú távon.

1. Forduljunk szakemberhez

A fogyás, az egészséges étkezés kialakítása komoly szaktudást igényel. Speciális vizsgálatok és dietetikusi szakértelem szükséges ahhoz, hogy pontosan meghatározzuk, mennyi és milyen típusú táplálékokra, milyen mozgásformára van szükségünk ahhoz, hogy leadjuk a kilókat. Nagyon fontos azonban hangsúlyozni, hogy lokális fogyás nincs.

2. Étkezzünk gyakrabban, kevesebbet

Érdemes elfelejteni az egyszerű szénhidráttal teli étkezéseket, a sokfogásos, nagy adag ebédet és vacsorát. Ezzel szemben együnk kevesebbet, de többször.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

3. Egészségesebb alapanyagok

Természetesen az étel minősége is fontos, de Durst Anikó szerint személyre szabottan kell összeállítani a diétás étrendet, hiszen minden szervezet másként működik. A magunkhoz vett táplálék minden nap tartalmazzon nyers gyümölcs- és zöldségféléket. Magas rosttartalmú és egyben zöldség alapú köreteket jobb hatást fejtenek ki a szervezet számára, mint a magas keményítő tartalmú társaik.

4. Ne koplaljunk

Az nem segíti a fogyást, ha korgó gyomorral ülünk fél napon keresztül: szakértőnk szerint a kisebb adagok, és a rendszeres, gyakori étkezés néhány hét után megteszi a hatását. Nassoláshoz is találhatunk egészségesebb édességet, friss gyümölcsöket.

5. A mozgást semmiképp sem úszhatjuk meg

Napi fél óra, reggel vagy este, akár otthon is. És itt sem csak a drága edzőterem jöhet szóba, hanem az egyszerű, otthoni testmozgás is. Fontos, hogy fokozatosan építsük be mindennapjainkba a mozgást, amikor csak lehet liftezés helyett válasszuk a lépcsőt, tegyünk hosszú sétákat.

6. Igyunk sokat

Ha szomjúságot érzünk, az ugyanúgy rossz, mint ha éhséget. Sok probléma forrása lehet a dehidratáltság, éppen ezért fokozott figyelmet kell szentelnünk a megfelelő mennyiségű folyadék pótlására. A legjobb választás, ha vizet vagy gyógyteát fogyasztunk. Mindenképpen kerüljük a cukros üdítőket.

A cikk megjelenését a Naturhouse támogatta.

Címkék:
élelmiszer, fogyás, fogyókúra, naturhouse,