Ez a diszkontok nagy trükkje: kiderült a súlyos igazság a sajátmárkás termékekről

Pénzcentrum2017. november 25. 13:01

A saját márkás termékek egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. A Nielsen piackutató vállalat tavaly szeptemberi felmérése szerint  a fogyasztók 100 forintjukból átlagosan 28-at áruházláncok saját márkás termékeire adták ki az utóbbi két évben, ha élelmiszert vásároltak. Ugyanakkor most már nemcsak az alacsonyabb árszínvonalú termékkategóriákban válogathatnak a vásárlók, hanem a prémiumszegmensben is találni saját márkás árucikkeket. De vajon tényleg megéri ezeket választani? Valóban jobb a prémium áru?

A nagyobb áruházak polcain ma már szinte minden termékkategóriában találni kereskedelmi márkás árucikket: a friss és a fagyasztott élelmiszerektől kezdve a kozmetikumokon át a háztartási szerekig. A saját márkákat az értékesítő lánc forgalmazza, és általában a cég nevével jelzi őket, de előfordul, hogy fantázianevet kapnak.

A Pénzcentrum korábban megnézte, hogy mennyit lehet spórolni azzal, ha a gyártói helyett kereskedelmi márkákat választunk egy bevásárlásnál. Képzeletbeli bevásárlókosarunkkal összesen 20 terméket hasonlítottunk össze, és az eredmény meglepő volt:

több mint 6 ezer forintot spóroltunk csak azzal, hogy a menő márkák helyett sajátmárkás terméket vettünk le a polcról, és így csaknem féláron tudtuk le a nagybevásárlást.

JÓL JÖNNE 300 EZER FORINT?

Pénzcentrum kalkulátorával könnyedén megtalálhatod a legolcsóbb gyorskölcsönt. De, hogy ne a sötétben tapogatózz, mi is elvégeztünk neked egy példaszámítást: kalkulátorunkban 300 ezer forintos hitelösszeget, és 36 hónapos futamidőt adtunk meg. A THM-ek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót a CIB Bank nyújtja (THM 11,73%), de nem sokkal marad el ettől az MKB Bank (THM 13,81%) ajánlata sem. Emellett érdemes még megemlíteni a Cofidis, a Budapest Bank, illetve a Provident gyorskölcsönét is. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát.

Odavagyunk a saját márkás termékekért

Rengetegen választanak saját márkás terméket a bevásárlásnál. De vajon miért?

Azért vásárol saját márkás termékeket a magyar fogyasztók nagyobb része (57%), mert alacsony az áruk

- mondtael a Pénzcentrumnak februárban Szűcs-Villányi Ágnes, a Nielsen osztályvezetője. A másik fontos tényező az ár/érték arány, és a korábbi évekhez képest egyre többen gondolják azt, hogy ugyanolyan jó ezen termékek minősége, mint a gyártói márkás árucikkeké.

A magyar fogyasztók rendkívül árérzékenyek, de az is látszik, hogy messze nem mindenkinek ez az elsődleges szempont. A Harvard Business Review 2015-ös elemzésében szintén erre mutatott rá, amikor megvizsgálta, kik és miért választanak többségében saját márkás termékeket. Azt találták, hogy az ár mellett a minőség is kulcsfontosságú, ha vásárlásról van szó. Ezt az áruházláncok is felismerték, épp ezért ma már nemcsak az alacsonyabb árszínvonalú termékkategóriákban válogathatnak a vásárlók, hanem a prémiumszegmensben is találni saját márkás árucikkeket. De vajon tényleg megéri ezeket választani? Valóban jobb a prémium áru?

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A brit Channel 4-en futó, Supershoppers nevű műsorban ennek jártak utána. Meglepő következtetésre jutottak - írja a Daily Mail. Sok esetben ugyanis azt találták, hogy a prémium kategóriás és az olcsóbb saját márkás termék között semmi különbség nincs, leszámítva a csomagolásukat.

A Tesco saját márkás UHT tejének literéért 90 penny-t (318 forintot) kell fizetni, a magasabbra pozicionált Everyday Value UHT tej literének ára viszont ennél valamivel több, 94 penny, 331 forint. Már a csomagolást megnézve kiderült, hogy mind a két terméknek azonos a tápanyagtartalma és ugyanabban az üzemben készültek. A műsor készítői megszólaltatták a Tescót is. A cég közölte, hogy lépéseket tesznek, felülvizsgálják a termékekkel kapcsolatos üzletpolitikájukat.

 

Címkék:
vásárlás, spórolás, saját márka,