Ezért keresi a lottómilliárdost a TV2 sztárja

Pénzcentrum2014. május 17. 08:04

Felhergelte Majoros Pétert, ismertebb nevén Majkát a Pénzcentrum.hu lottómilliárdosról szóló cikke. Amellett, hogy a zenész-műsorvezető szerint írásunk nem más, mint a Szerencsejáték Zrt. kampányfogása, az Ötöslottó és egyáltalán a hazai lottójátékok tisztaságával kapcsolatos fejtegetése is inkább érdekes, mint helytálló. Egy biztos, Majka elhatározta, maga megy a nyertes után.

"Olvastam egy cikket ami a lottómilliárdosról szól . Nem megyek bele abba ,hogy mi volt benne, de azonnal világos volt ,hogy bizony ezt a cikket a Szerencsejáték Zrt íratta! Mégpedig azzal a céllal ,hogy a saját kis termékűket ( lottó) népszerűsítsék . 3.000.000.000 Ft! ÓRIÁSI KAMU!" - írta közösségi oldalán, a Pénzcentrum.hu múlt héten megjelent, "Ő nyert 3 milliárdot az Ötöslottón: még a rokonai sem tudják!" c. cikke kapcsán Majoros Péter, ismertebb nevén Majka, zenész, a SuperTV2 NaNee! c. műsorának műsorvezetője. .

Nos, attól eltekintve, hogy az egykori villalakó állítása finoman fogalmazva is súrolja a rágalmazás fogalmát; az Ötöslottó és egyáltalán a hazai lottójátékok tisztaságával kapcsolatos fejtegetése is inkább érdekes, mint helytálló: "Sztem nem létezik ez a PR cikkben remekül megformált szívmelengető figura. Eleve furcsa,hogy az elmúlt években nem volt köztük egy olyan exhibicionista aki mindenáron meg akarja mutatni magát a nagyvilágnak. Egy csak akad aki nem fel attól ,hogy milliárdos lett! 213 MILLIÁRD FORINT! Ennyi volt a 2012ben a Szerencsejáték zrt árbevétele. Az viszont, hogy hova lett kifizetve ebből 112 MILLIÁRD FT nekem erősen kérdéses" - írta Facebook-bejegyzésében Majka.

A sztár sárdobálása természetesen nem egyedülálló. Időről-időre beindulnak ugyanis a találgatások, melyek egytől-egyig a játék tisztaságát kérdőjelezik meg. Van, aki szerint már régóta csalnak, míg mások arra gyanakodnak, csak azóta trükköznek, amióta számítógépes rendszerben működik a lottósorsolás. Egy biztos, az összeesküvés elméletek száma végeláthatatlan. A gyanakvókat persze az sem nyugtatja meg, hogy a hazai számsorsjátékok tisztaságát több minden is garantálja; ráadásul a szervezők jól felfogott gazdasági érdeke is az, hogy ne legyen csalás. Az pedig, hogy idehaza nem akarnak nagy nyilvánosság elé állni a nyertesek, semmire sem magyarázat.

Mi garantálja a játék tisztaságát?

A különböző hazai számsorsjátékokon egytől egyig a nemzetközi standardoknak és a magyar szabályozásoknak megfelelő eszközökkel sorsolnak. Az eszközöket és a sorsolás menetét is külső, független szakértők ellenőrzik (SZEF, közjegyző, Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal Metrológiai Hatóság). A Szerencsejáték Zrt. minden sorsolási eszközét tehát a MKEH engedélyezi és hitelesíti. A hitelesítési eljárásra 2 évente kerül sor. Az eljárás során ellenőrzik a sorsoláshoz használt számgolyók fizikai tulajdonságait, például a golyók átmérőjét, a színüket, vagy azt, hogy össze lehet-e őket nyomni, esetleg lehetséges-e vízzel átitatni őket. Fontos kiemelni, hogy a kézi és gépi golyóknál természetesen eltérő paramétereket vizsgálnak).

Azt pedig, hogy a számgolyókhoz illetéktelenek nem férnek hozzá, illetve csak a sorsolás időpontjában és helyszínén teszik ezt az erre jogosultak, az biztosítja, hogy a leplombált számgolyókat kizárólag közjegyző jelenlétében lehet feltörni, illetve az eszközöket is csak közjegyző jelenlétében lehet rendeltetés szerűen használni. Ismét fontos kiemelni, hogy a sorsolást követően a közjegyző ismét le is zárja a golyókészleteket. Azt pedig, hogy a sorsolási eszközöket a játékszervező ennek megfelelően kezeli-e, illetve, hogy a hitelesített eszközöket használja-e a NAV SZEF (Nemzeti Adó- és Vámhivatal Központi Hivatala Szerencsejáték Felügyeleti Főosztálya) is rendszeresen ellenőrzi.

Ráadásul a fogadási rendszerbe került adatok utólagos módosítása sem lehetséges, a fogadási adatok sorsolás előtt online zár alá kerülnek. Egy független szerv időbélyeggel zárja le az adatokat, melyekhez se hozzátenni, se elvenni belőlük nem lehet. A folyamat olyan, mint egy hitelesített online közjegyzői folyamat, ahol természetesen minden esetben készül másolat is, melyet a Szerencsejáték Felügyelethez is elküld a Szerencsejáték Zrt. a sorsolás megkezdése előtt. Mindezeken felül minden sorsolás nyilvános, az előkészületeket és magát a sorsolást is bárki megnézheti. Bárki láthatja tehát, ahogy a golyókat - a sorsolás előtt 20-30 perccel - közjegyző jelenlétében helyezik el a sorsolási gömbben, és végigkísérhetik a teljes sorsolást (élő sorsolásnál a televízió nézői is!).

Csalás nélkül is hatalmas üzlet

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Akinek pedig ez sem lenne elég indok a játék tisztaságára, gondoljon csak bele, hogy a szervezők jól felfogott gazdasági érdeke is az, hogy ne legyen csalás. A játékosok bizalma ugyanis a vállalat működésének alapja. Ez több mint presztízskérdés, hiszen bármely hibapont ezt a bizalmat ingatná, ingathatná meg. Az összes szabályozás és biztonsági intézkedés célja ezért az is, hogy a rendszer megbízhatóságát megőrizzék. Végezetül pedig ne feledkezzünk meg arról, hogy már maga az adózott játékbevétel nagysága sem indokolja, hogy a Szerencsejáték Zrt.-nek megérné trükközni. Egy szimpla játékhéten is minimum 3-3,5 millió alapjátékot adnak fel, míg halmozódás idején nem ritka 6-7 milliós eladás sem. Az alapjáték 225 forintos ára mellett érdemes egy gyors fejszámolást végezni, nagyságrendileg mennyi bevétele is van a társaságnak hétről-hétre.

Nem véletlen, hogy nem állnak a nyilvánosság elé

A játék tisztaságát firtató fejtegetése után Majka egy ajánlattal vágná át a "Nagy Lottóátverés" gordiuszi csomóját: "Arra szántam el magam ,hogy az egész országot behálózzó kis közösségünket arra használjam ,hogy megtaláljam az egyik lottómilliárdost! Csak azzal a céllal ,hogy megtudjuk, nem valami borzalmas átbaszásban veszünk részt már hosszú ideje" - írja Facebook-bejegyzésében az ex-villalakó, aki büszkén mondaná ki, "TALÁLKOZTAM EGY LOTTÓMILLIÁRDOSSAL!"

Ugyanakkor a nyertesek nem véletlenül maradnak láthatatlanok, és ez aligha jelenti azt, hogy - Majka szavaival élve - "ÓRIÁSI KAMU" az Ötöslottó. Míg más országban törvényi előírás, hogy csak akkor veheti fel valaki a nyereményét, ha vállalja a nyilvánosságot, addig Magyarországon szinte kivétel nélkül mindenki az ismeretlenséget választja. "A nagynyertesek általában nem vállaljak fel kilétüket. Ha megkérdezzük barátainkat, rokonainkat, vagy akár önmagunkat, mi kiállnánk-e nyilvánosság elé, hogy milliárdosok lettünk; a válasz szinte kivétel nélkül: nem. Aki megpróbálta - mint legutóbb a Skandináv lottó nyertese - megbánta" - mondta el korábban a Pénzcentrum.hu-nak Tulik Ágnes, a Szerencsejáték Zrt. szóvivője, aki hozzátette, azért is született meg a teljes mértékben anonim "nagynyertes kérdőív", hogy legalább minimális információkat megtudjunk a szerencsésekről. A legutóbbi Ötöslottó-nyertessel kitöltött kérdőívről itt olvashatsz.

 

Címkék:
vásárlás, lottó, Ötöslottó, jackpot, lottómilliárdos, rágalmazás,