Csúnya történet: bűnözők áldozata lett az RTL Klub sztárja

Pénzcentrum2017. augusztus 28. 16:30

Iszak Eszti csodás napokat töltött Ibizán, szombaton éjjel azonban rémálommá vált az út: kirámolták a bőröndjét, több mint 300 ezer forintnyi értéket lopták el. 

Két kézipoggyásszal utaztam, egy hátizsákkal és egy gurulós kisbőrönddel. Az indulásnál közölték, hogy nem vihetem fel magammal az utastérbe helyhiány miatt, ezért fel kellett adnom. Akkor eszembe sem jutott, hogy hirtelen áttegyem az értékeim a hátizsákba, ráadásul zárható volt a bőrönd

 - mondta az RTL Klub műsorvezetője a Blikknek, aki csak a kipakolásnál szembesült azzal, hogy eltűntek az értékei. Azt mondta, eltűnt 150 dollár, 300 euró, és volt nála magyar pénz is, valamint egy 100 ezer forintot érő óra is, így együtt több mint háromszázezer forint a kár.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Iszak Eszter egész vasárnap próbált intézkedni, hol a repülőtér ügyfélszolgálatát hívta, hol a járatot indító fapados légitársaság számát tárcsázta, ám ahelyett, hogy segítséget kapott volna, 250 forintos percenkénti hívásdíj mellett várakoztatták

A Budapest Airport internetes oldalán található tájékoztató szerint a sérült vagy hiá­nyos poggyász miatti problémát az adott légitársaság szerződött földi kiszolgáló partnerének elveszett­poggyász-pultjánál kell jelezni, még mielőtt az utas elhagyná a tranzitterületet. Amennyiben az utas tartalmi hiányt tapasztal, bejelentését a repülőtéri rendőrségnek is elküldheti az ugyelet@rri.police.hu címre.

Hogyan kerülhetjük el a bajt?

Az értékeinket célszerű a kézipoggyászba tenni. Igaz, Iszak Eszter is azt gondolta, hogy a kisebb bőröndjét is felviheti a fedélzetre, végül helyhiány miatt kellett feladnia, és előre ezt nem sejthette. Hogy az RTL Klub műsorvezetőjének volt-e utasbiztosítása, azt nem tudni. Viszont minden utazás előtt célszerű utasbiztosítást kötni, hiszen nem kerül sokba, de segítségével akár több havi fizetésünknek megfelelő kárt fedezhet.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Ha valami eltűnik a bőröndből, vagy esetleg kár keletkezik a poggyász tartalmában (augusztus közepénvolt tele a sajtó a hírrel, hogy több utas is vérnyomokat talált londoni leszállása után a Budapesten feladott poggyászában) Fontos viszont tudni, hogy az utas a jegy megvásárlásakor jogi szempontból a légitársasággal kerül jogviszonyba, tehát az első lépéseket, a kártérítési igényt náluk, illetve a poggyász biztosítónál (a legtöbb utasbiztosítás kiterjed erre) kell bejelenteni. Fontos körülmény, hogy a légitársaság csak a jegyen szereplő mértékben és mennyiségben áll helyt az eltűnt tárgyakért, a biztosító pedig csak a külön megkötött biztosítás alapján fizet, tehát ugyanazon jogcímen külön a légitársaság és külön a biztosító nem fog fizetni ugyanazért a kárért.

Erről Hardy Mihály, a reptér kommunikációs igazgatója beszélt augusztus közepén az utazómajom.hu-nak. Elmondta azt is, noha a világ egyetlen repülőterén sincs 100 százalékos biztonság, ugyanakkor szerinte a kemény fedelű, számzáras bőröndök és a fóliázás nagyobb biztonságot jelentenek. Sokszor egy egyszerű kábelkötegelő műanyag gyorsszár is segíthet, amivel a cipzár nyelveit összefogjuk. Így rögtön látszik, ha valakik babráltak a cipzárunkkal.

Címkék:
pénzcentrum.hu, utazás, repülő, utasbiztosítás, repülőtér, kár, elveszett tárgyak,