Pénzcentrum • 2025. július 6. 06:27
Az elsőként célba érő Fifty-Fifty kizárásával ért véget a Kékszalag főpróbája, a Fehér Szalag vitorlásverseny szombaton a Balatonon.
A szervezők sajtóközleménye szerint a csütörtökön rajtoló 57. Kékszalagon a jó, erős szél okozhat majd izgalmakat, a felvezetőversenynek tartott Fehér Szalagon viszont a gyenge szél és egy óvás borzolta a kedélyeket.
A legmodernebb katamaránok, a népes egytestű hajóosztályok és a klasszikus vitorlások alkotta mezőnyben közel háromszáz hajó állt rajthoz Balatonfüreden. Az abszolút győzelmet az RSM Sailing Team szerezte meg Vándor Róbert kormányzásával.
A leggyorsabbak között kiélezett küzdelem alakult ki, amelynek végén a Fifty-Fifty mindössze egy perccel előzte meg az RSM Sailing Team csapatát. Utóbbi a befutó után óvást jelentett be, egyebek mellett azért, mert a Fifty-Fifty kisérőmotorosának személyzete a szabályok ellenére nem viselt mentőmellényt. Az óvási bizottság elfogadta a panaszt.
A Fehér Szalaggal együtt, de külön versenyként zajlott a klasszikus hajók számára kiírt 28. Izsák Szabolcs Emlékverseny. A 48 hajót számláló patinás mezőnyben az abszolút győzelmet az Anna nevű 70-es cirkáló szerezte meg Sárközy András kormányzásával. A dobogó második fokára a legendás Sirocco állhatott, míg a harmadik a Lillafüred lett. A futam különleges színfoltja volt a Balaton legidősebb vitorlása, a 129 éves Kishamis, amely az abszolút hetedik helyen végzett a klasszikusok mezőnyében.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Eredmények:
többtestű kategória:
- 1. RSM Sailing Team (kormányos: Vándor Róbert)
- 2. Kürt-Team Kaáli (Virág Flóra)
- 3. Team Suzuki (Váradi Szabó János)
egytestű kategória:
- 1. Quantum Sails Trentasette (kormányos: Rauschenberger Miklós)
- 2. Lisa (Nagy Dániel Balázs)
- 3. Revolution (Molnár György)
28. Izsák Szabolcs-emlékverseny (Classic Round):
- 1. Anna (70-es cirkáló, kormányos: Sárközy András)
- 2. Sirocco (75-ös cirkáló, Citel Lajos)
- 3. Lillafüred (75-ös cirkáló, Gál András Levente)