Te is kaptál ilyen levelet a Magyar Postától? Átverés, lenyúlhatják a pénzed!

Pénzcentrum2020. december 1. 16:51

Kihasználva az ünnepi fennforgást és a megnövekedett rendelésszámot, ismét kéretlen, veszélyes e-maileket küldözgetnek a Magyar Posta nevében. Semmiféleképpen ne kattints a zöld gombra!

Kéretlen e-mailek árasztották el a postafiókokat, méghozzá a Magyar Posta nevében. A vállalat arculati elemeit használó hamis e-mailben csomag átvételéhez kérik a szállítási díj kifizetését. 

 

A levél alján található "Fizessen online" feliratú gomb adathalász weboldalra irányítja a címzett, 

az itt megadott adatok pedig csalók birtokába jutnak!

A hamis levelek tárgyában "A csomag készen áll a szállításra! | Magyar Posta", feladóként a "Magyar Posta " cím látszik.

Kérjük, hogy ha ilyen gyanús emailt kap, semmiképp ne kattintson a benne szereplő hivatkozásokra! Felhívjuk a figyelmet, hogy a Magyar Posta nem küld emailben szállítási adatokat. Amennyiben nyomkövetési kódot tartalmaz a küldeménye, a Posta honlapján a kód beírásával bármikor elérheti a hiteles szállítási információkat

 - válaszolta a Pénzcentrum megkeresésére a Magyar Posta.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Nem ez az első alkalom

Utoljára augusztusban figyelmeztettek hasonló jelenségre, akkor egy látszólag csomagkövetési értesítésnek tűnő linket küldtek, de arra kattintva nem a posta oldalára kerülntek az ügyfelek, hanem egy adathalász felületre.

Jó tudni, hogy az e-mailben érkezett csalási kísérleteket könnyebb lehet ezek alapján felismerni:

  • Egy közismert szervezet vagy szolgáltató által kiküldött valódi és hiteles értesítés mindig egységes szövegezésű, azaz nem keveredik benne a tegező és a magázó stílus.
  • A feladó e-mail címe kattintás nélkül is olvasható, így rögtön gyanakodjunk, ha nem a szervezet vagy szolgáltató hivatalos levelezőrendszeréből, e-mail címéről érkezik az üzenet, vagy a megadott link nem az adott cég vagy szervezet hivatalos honlapjára visz.
  • A szolgáltató vagy szervezet hiteles levelének vagy értesítésének a megjelenése egységesen felépített, és a szervezet hivatalos arculati elemei láthatók benne.

 

 

Címkék:
otthon, átverés, posta, trükk, adathalász, magyar posta, email,