Így vágja tönkre a mobilodat a kánikula

Pénzcentrum2015. augusztus 13. 15:30

Nehezen viseljük a kánikulát, és csodálkozva vesszük észre, hogy a telefonunk kalap-kabát kikapcsol a forróságban. Ne aggódjunk, ez egy védelmi funkció, ha kihűlt majd vissza lehet kapcsolni. Azonban ha folyamatosan szeretnénk használni, inkább legyünk elővigyázatosak!

Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat vasárnap éjfélig meghosszabbította a harmadfokú hőségriadót. Az így 11 már napra nyúló kiemelt figyelmeztetés a Magyarországon valaha kiadott leghosszabb hőségriadó.

Ahogyan az emberi szervezetet megviseli a magas hőmérséklet, úgy a készülékeinken is érezhetjük, hogy nem jó nekik ez a meleg. Biztos sokan érzik, hogy például forrósodik az okostelefon is a kezükben ezekben a napokban. Vajon veszélyes a telefonra nézve ez az időjárás?

Az okostelefonok már képesek arra, hogy ellenőrizzék belső hőmérsékletüket, és jelzik a tulajdonosuknak, ha baj van, ha túlmelegednek. Jön egy üzenet, hogy ki fognak kapcsolni. Addig vissza sem lehet kapcsolni, amíg ki nem hűlnek.

Az okostelefonok akkumulátora tényleg fel tud robbanni tartós hő hatására,

azonban ehhez nem elég még a mostani forró időjárás sem. Ha ilyen körülmények és hőmérsékleti viszonyok között robban, akkor ott valamilyen gyártási hibáról van szó minden bizonnyal.

Fő az elővigyázatosság!

Ha a telefonunk gyorsabban melegszik, mint régebben, lefagyogat, túlságosan gyorsan lemerül, inkább ne menjünk vele a tűző napra. De még a jól működő telefont is érdemes naptól védett, árnyékos részen használni.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Állítsuk le azokat az alkalmazásokat, amik feleslegesen futnak. Sokszor nem is tudjuk, hogy valami nincs bezárva. Például az email vagy üzenetváltó appok simán futnak a háttérben tovább a használat után folyamatosan. Ezek feleslegesen terhelik a készüléket, ami pedig tovább melegedést okoz.

Bár nehezebben olvashatóvá válik a képernyő, mégis vegyük le a fényerőt! Így nem "erőlködik", dolgozik annyit a telefon. Ha tok van rajta, most attól is jó ötlet megszabadulni, hiszen az csak pluszban melegíti a készüléket.

Címkék:
otthon, okostelefon, hőség, telefon,