Ez a befektetés volt a hét legjobb húzása! Pofátlanul jól járt, aki ebbe rakta a pénzét

MTI2025. május 18. 17:03

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 3,19 százalékkal, 3004,17 ponttal emelkedve 97 065,84 pontos történelmi zárócsúcson fejezte be a hetet.

Az összforgalom 84,998 milliárd forintról 91,867 milliárd forintra nőtt heti összevetésben, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek, az OTP történelmi csúcsot döntött. A héten a vezető kibocsátók közül a Richter az elemzői becsléseknek megfelelő, a Magyar Telekom a várakozásokat meghaladó jelentést tett közzé. Az elmúlt napokban az OTP-re két helyről is céláremelés érkezett – olvasható az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában.

A BÉT nem kezdte jól a hetet, a tőzsdeindex a kedvező nemzetközi hangulat ellenére is csökkent hétfőn. Kedden aztán fellendült a kereskedés, a BUX onnantól kezdve mindegyik záráskor történelmi csúcsot döntött. A tőzsdei hangulat szintén kedvezően alakult, de a magyar részvénypiac az európai átlagnál is jobban teljesített a hét második felében, pénteken a BUX mellett az OTP ugyancsak történelmi csúcson zárt.

Az OTP a múlt heti záráshoz képest 5,71 százalékkal 28 490 forintra erősödött 58,56 milliárd forintos összforgalomban.

A Magyar Telekom árfolyama 5,21 százalékkal 1736 forintra nőtt a pénteki zárásra, összforgalma 8,08 milliárd forintig jutott.

A Mol-részvények 2,02 százalékkal 3130 forintra drágultak, heti forgalmuk meghaladta a 11,31 milliárd forintot.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A Richter papírjainak ára a héten 2,49 százalékkal 10 580 forintra csökkent, forgalma több mint 10,736 milliárd forint volt.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3,28 százalékkal 8748,76 pontra nőtt.

Címkék:
árfolyam, forint, otp, mol, magyar telekom, tőzsde, richter, részvények, bux, részvénypiac, bét, részvényindex, részvényárfolyam, budapesti értéktőzsde,