Újabb magyar bankra csapott le az OTP: mi lesz most a hitelesekkel, betétesekkel?

Pénzcentrum2016. február 3. 11:05

Az Axa magyar részlegét az OTP veszi meg, amíg az átvétel lezárul, nem módosulnak a termékek. Az átvétel után viszont az új tulajdonos megváltoztathatja a díjakat. Mire számíthatnak az adósok és számlatulajdonosok?

Szerdán jelentette be az OTP, hogy megveszi az Axa teljes magyar üzletágát. A bank termékei 2009 óta elérhetők Magyarországon, a számlacsomagokat szerették az ügyfelek.

Milyen számlacsomagok voltak?

Az Axa számlacsomagjai átlátható, egységes rendszert alkottak, amelyek viszonylag magas mozgásteret biztosítottak az ügyfeleknek. A havi ingyenes tranzakciók számát ugyanis a számlára érkező havi jóváírás határozta meg, és már 150 ezer forint beérkezése esetén is annyi ingyenes tranzakciót biztosított a bank, ami a banki átlagos tranzakciószámnak megfelel.

Nemcsak a számlák voltak közkedveltek. Egy olvasónk hívta fel a figyelmünket, hogy magasabb jövedelemjóváírás esetén a bank a lekötött betétekre minden esetben megadta a friss pénz beérkezésekor járó plusz kamatot.

Mi lesz most a számlákkal, hitelekkel?

A tranzakcióval összefüggésben az AXA Bank ügyfeleinek jelenleg semmilyen teendője nincsen. Jelenleg a kondíciók valamennyi szerződés esetében változatlanok maradnak

 - írja az OTP közleményében. A tranzakció lezárásáig a feltételek várhatóan nem fognak változni, azonban utána ez nem biztos, hogy így marad, persze típustól is függ, hogy mikor és hogyan változik a termék.

A hiteleknél várhatóan nem változtatnak a feltételeken a közeljövőben, a kamatfelárakat és kamatok változtatását a hitel felvételekor eleve meghatározzák, ami nem módosulhat. Ha valaki mégis elégedetlen a felvett kölcsönnel, akkor érdemes körülnéznie a bankok ajánlatai között, ha ugyanis jobb feltételekkel találunk hitelt, akkor érdemes lehet kiváltani a jelenlegi terméket.

A bankszámláknál az adás-vétel lezárásáig nem lesznek változások, azonban ezután az régi axás számlákat elkezdheti megszüntetni az OTP. A számlaszerződés felmondását vagy módosítását 60 nappal korábban be kell jelenteni, de addig érdemes a kedvező feltételek mellett tovább használni a számlákat. Persze nem elképzelhetetlen, hogy lesz olyan ügyfél, aki jól is járhat az OTP-s számlával, ezért érdemes megfontolni a váltást.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A hitelkártyák esetében a legtisztább a helyzet, várhatóan a korábbi feltételek mellett használhatják kártyáikat az ügyfelek a lejáratig. Amikor viszont új plasztikot igényelnének, akkor már csak az OTP kínálatából válogathatnak, ha "házon belül" szeretnének hitelkártyát, de természetesen más bankok kártyáit is választhatják.

Az Axa számlái elsősorban az átlagosnál magasabb jövedelmű ügyfeleknek volt előnyös, de sokan megtalálhatták a nekik kedvező számlacsomagot a bank ajánlatai között. A kedvező feltételek azonban oda vezettek, hogy a jelenlegi magas közterhek mellett ezek a kedvezményes feltételek nem voltak fenntarthatóak.

Ez egyébként nemcsak az Axánál megfigyelhető, korábban a Citibank (nem véletlenül) díjnyertes számlái szűntek meg, majd a magyar részleget adta el az amerikai tulajdonos. Valószínűleg ennek is a fenntarthatatlan számlakonstrukció lehetett az egyik oka. Persze a bank hitelkártyái is népszerűek voltak, ezeket 2016 folyamán veszi át az Erste.

Loading...

Címkék:
hitel, bank, megtakarítás, axa, otp, axa bank,