Angliába költöznél? Ezeknek a magyaroknak már semmi esélyük!

Pénzcentrum2020. február 20. 16:50

Egy kint élő magyar szerint a szerdán bejelentett, ausztrál mintára létrehozott pontozási rendszer bevezetése gyakorlatilag meg fogja szüntetni a bevándorlást Angliába. A megszerezhető 130 pont több mint felét kell teljesítenie annak, aki kint szeretne élni és dolgozni hosszú távon. De lehetséges ez egyáltalán?

Ahogy arról a Pénzcentrum is beszámolt, tegnap, azaz február 19-én látott napvilágot a hír, miszerint a brit kormány az ausztráliai pontozásos elbíráláshoz hasonló új, egységes bevándorlási szabályozást kíván életbe léptetni a brit EU-tagság január 31-i megszűnése után kezdődött 11 havi átmeneti időszak lejártával, vagyis 2021 januárjától.

A kritériumok teljesítésével 130 pont szerezhető, amiből 70 pontot mindenképpen gyűjteni kell ahhoz, hogy a brit hatóságok jóváhagyják a külföldi kérelmező munkavállalási folyamodványát.

De nézzük egészen pontosan mik ezek a kritériumok:

  • Elfogadható szintű angol nyelvtudás: 10 pont.
  • Konkrét állásajánlat: 20 pont.
  • Ha ez az állásajánlat meghatározott képzettséget igényel: 20 pont.
  • Ha hiányszakma: 20 pont.
  • Amennyiben az ajánlott munka legalább évi bruttó 25 600 fontot fizet (havonta kb. nettó 1750 font): 20 pont.
  • Ha a jelentkező az állásajánlatához releváns doktori fokozattal rendelkezik: 10 pont.
Mint ahogy ez a kritériumokból is jól kiolvasható, az új rendszer kimondott célja az alacsony szakképzettségű külföldi munkaerő foglalkoztatásának megszüntetése.

Több kint élő magyarral is beszélgettünk akik szerint az új pontrendszer több szempontból is aggályos. "Fontos tudni, hogy a bevándorlók elhanyagolható százaléka érkezik konkrét állásajánlattal" - ezt már egy kint élő magyar vállalkozó írta a közösségi médiában megjelent posztjában. Szerinte jelenleg a legtöbb munkáltató szóba sem áll azokkal a jelentkezőkkel, akiknek nincs brit lakcímük, telefonszámuk. A valóságban az nem szerezhet kint munkát, aki még fizikailag nincs jelen. 

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

A kint élő magyar vállalkozó szerint a meghatározott évi bruttó 25 600 fontos fizetés elképesztően magas. Mint írja, Londonban ugyan simán megkereshető, ám a fővároson kívül jóval kevesebben kapnak ennyi pénzt. Az első brit munkahelyén pedig senki. Vállalkozóknak például esélyük sincs ezek alapján.

Avállalkozó szerint a bevándorolni szándékozók legfeljebb 5 százalékának lehet esélye a jövőben, ezért azt tanácsolja, hogy akinek a tervei között szerepel, hogy hosszú távon az Egyesült Királyságban éljen, az pakoljon és induljon útnak mihamarabb, hiszen 2021. január 1-ig még a régi szabályok érvényesek. Az aki már kint van, és szeretné biztonságban érezni magát, szerezze meg mihamarabb a letelepedési engedélyt és kezdjen el spórolni az állampolgárságra.

Címkék:
hrcentrum, fizetés, anglia, hiányszakma, brexit, bevándorlás, munkavállalási engedély,