Megszólalt az állásguru: ezt kell tenned az előléptetéshez

Pénzcentrum2016. január 25. 14:00

Arra, hogy előléptessenek, semmilyen titkos algoritmus, vagy trükk nincsen. A Google HR igazgatója szerint viszont van néhány dolog, amit igenis megtehetünk a siker érdekében. Mutatjuk, milyen tippeket adott az előléptetéssel kapcsolatban.

Laszlo Bock, a Google HR igazgatója valószínűleg az egyik legfontosabb személyiség a globális munkaerőpiacon. Sokan adnak a szavára és persze sokan szeretnének a kegyeibe férkőzni. A magyar származású szakember nemrég a LinkedIn közösségi oldalon osztotta meg 5 tippjét, amivel véleménye szerint nagy eséllyel előléptethetnek bennünket a munkahelyen.

Rengeteget tanulhatsz a visszajelzésekből

Ahhoz, hogy fejlődhessük a munkánkban, nagyon fontos, hogy visszajelzést kapjunk arról, mit csinálunk jól, vagy rosszul. Mivel az előléptetés leginkább a főnökünkön múlik, elsősorban az ő véleményét kérjük ki, de természetesen fontos a kollégák visszajelzése is. Érdemes időnként megkérdezni, hogy a többiek szerint miben lehetne fejlődni, min kellene változtatni, vagy hogy mit lehetne jobban csinálni. Ez amellett, hogy nekünk is segít abban, hogy egyre jobbak legyünk, szorosabbá teheti a kollégákkal való kapcsolatot, és mutatja, hogy elkötelezettek vagyunk a munka iránt. Ezek pedig mind pluszpontok lehetnek egy esetleges előléptetésnél.

Problémamegoldás felsőfokon

A szakértő szerint az aktuális problémákra kell először koncentrálni, és minél hatékonyabban megoldani azokat. Ha ez sikerül, azzal a vállalat, és a főnökünk bizalmát is elnyerhetjük, ami után már egyszerűbben előhozakodhatunk a céggel kapcsolatos jövőbeni terveinkkel, és az esetleges előléptetés gondolatával.

Folyamatos fejlődés

Gondolkodjunk távlatokban, nem csak az előléptetés, de esetlegesen a következő munkahely miatt is. Sosem lehet ugyanis tudni, mi lesz 5, 10, vagy akár 15 év múlva. Érdemes a jelenlegi pozícióban is folyamatosan fejleszteni a képességeinket, hiszen nem lehet tudni, milyen készségekre lesz szükség a jövőben a munkaerőpiacon, akár előléptetnek bennünket, akár egy másik munkahelyen fogjuk kamatoztatni a tehetségünket.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Megéri bátornak lenni

A szakértő szerint átlagban egy nőnek több időbe kerül, amíg eljut odáig, hogy elő szeretné léptetni magát. Éppen ezért a Google-nál már évek óta a dolgozók maguk kérhetik az előléptetésüket, az ott dolgozó nőket pedig külön emailben emlékeztetik, hogy jelöljék magukat, ha úgy érzik, esélyesek lennének. Ehhez azonban fontos, hogy megfelelő önkritikával, és önbizalommal rendelkezzünk, és biztosak legyünk abban, hogy az előléptetéssel járó nagyobb felelősséget is jól tudjuk kezelni.

Mindig legyen B terv

Ha az előléptetésünk egyetlen módja az, hogy a főnök helyére kerüljünk, aki előre láthatólag viszont maradni fog, vagy folyamatosan szabotálják a munkahelyen az előléptetésünket, akkor jobban járunk, ha inkább munkahelyet váltunk. A szakértő arra biztat, ha az egyik terv nem működik, akkor találjunk ki egy másikat, és próbálkozzunk azzal.

Címkék:
hr, karrier, munkahely, munkavállaló, előléptetés,