HelloVidék • 2019. február 7. 12:02
A magyar vadászati kultusz megteremtőjének, gróf Széchenyi Zsigmondnak az életművét mutatja be a Takarék Csoport a csütörtökön kezdődő budapesti FeHoVa kiállításon egy különleges hangulatú, méretében tekintélyt parancsoló standon. A nyitónapon a látogatók találkozhatnak a híres vadász-író özvegyével, Hertelendy Margittal, valamint az Afrika-utazó életéről készülő film producereivel, Lajos Tamással és Vida Józseffel, a Takarék Csoport elnök-vezérigazgatójával, illetve a film ötletgazdájával, Vágvölgyi Bencével.
A FeHoVa nemzetközi fegyver-, horgász- és vadászkiállítást idén 26. alkalommal rendezik meg a Hungexpón február 7-től 10-ig. A Kárpát-medence vadászainak, horgászainak és természetkedvelőinek legnagyobb rendezvényén 17 ország 300 kiállítója mutatkozik be.
A Takarék Csoport, amely a hagyományok tiszteletére alapozza mindennapi munkáját, az „A” pavilon 102 -es standján egy különleges, 120 négyzetméteres standon állít emléket az egyik legnagyobb magyar vadász, utazó és író munkásságának. Gróf Széchenyi Zsigmond, akinek életében a természet és a vadászat szeretete fogalommá, szertartássá, valóságos hitvallássá nemesedett, trófeáival, könyveivel kitörölhetetlen nyomot hagyott minden természetkedvelőben.
A kiállításon a látogatók megismerkedhetnek az Afrika-utazó használati tárgyaival, relikviáival, fotóival. A standon egyebek közt egy a falon terpeszkedő bivalykoponya, egy lendületes ívű szarvakat viselő kőszáli kecske, és a megszólalásig élethű oroszlán is a vadászra emlékeztet.
A legkülönlegesebb darab mégis a Széchenyi Zsigmond által 1929-ben elejtett hatalmas elefántbika agyarának replikája. Az eredeti agyarpár a II. világháborúban megsemmisült, így óriási méreteivel majdnem 75 év után először most találkozhat a közönség. Alattuk átlépve egy modern látványvilágú installációba, egy múltidéző utazásba csöppen a látogató, miközben szembesülhet Afrika jelenével is.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A Takarék Csoport jelenlétét a FeHoVa-n egy különleges apropó adja: egy most készülő nagyszabású, hangulatában és képi világában is egyedi életrajzi film Széchenyi Zsigmond életéről. A gróf életét új szemszögből megvilágító film bemutatja egyebek közt Afrika múltja és jelene közti drámai változásokat, felhívva a figyelmet a természetvédelem jelentőségére.
Az alkotók munkáját a kezdetektől segíti a ma 93 éves özvegy, gróf Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margit, aki a film producereivel és ötletgazdájával együtt egy izgalmas beszélgetésre várja a látogatókat a mecénás Takarék Csoport standján csütörtökön délben.