Így rángatja a vámháború réma a magyar tőzsdét: kemény, ami mögöttünk van, de mi jöhet még?

MTI2025. április 20. 20:02

Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 2,49 százalékos, 2114,54 pontos emelkedéssel 87 062,04 ponton zárt csütörtökön, a hét utolsó kereskedési napján.

A vezető részvények erősödtek, az összforgalom heti összevetésben 168,9 milliárd forintról 46,1 milliárd forintra csökkent. A visszaesést részben az magyarázza, hogy a húsvét miatt ezen a héten csak 4 kereskedési napot tartott a BÉT.

A BUX a kedvező nemzetközi hangulat hatására emelkedéssel kezdte a hetet, a befektetők a vámháború enyhülésében bíztak. A hét közepére felülkerekedtek a piaci félelmek a bizonytalan helyzet miatt, így a magyar részvényindex is csökkenéssel zárt szerdán, és csütörtökön sem fordult pozitívba, bár jóval kisebb mértékben esett, mint a meghatározó európai tőzsdék indexei.

Az Equilor Befektetési Zrt. összefoglalója a tőzsdét befolyásoló események közül az S&P értékelését emelte ki, amely szerint Magyarország közelebb került a befektetésre nem ajánlott szinthez. A piacok kedvezőtlen jelzésként értékelhetik azt is, hogy a hitelminősítő a növekedési előrejelzéseket ugyancsak rontotta. Az OTP-t közben felminősítették, és céláremelés is érkezett a papírjaira, a Mol célárfolyamát viszont csökkentette egy nemzetközi pénzügyi szolgáltató.

A héten a legnagyobb mértékben, 4,99 százalékkal, 1160 forinttal az OTP erősödött. Részvényei 24 400 forinton zártak, összforgalmuk meghaladta a 31,3 milliárd forintot.

A Magyar Telekom árfolyama a csütörtöki záráskor a múlt péntekihez képest 1,89 százalékkal, 30 forinttal emelkedve 1620 forintra nőtt, több mint 2,83 milliárd forintos forgalomban.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A Mol-papírok 0,56 százalékkal, 16 forinttal drágultak, így a hét végére elérték 2856 forintot, összforgalmuk pedig az 5,7 milliárd forintot.

A Richter 0,39 százalékkal, 40 forinttal 10 280 forintra erősödött, heti forgalma megközelítette a 4 milliárd forintot. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 0,55 százalékos, 46,19 pontos csökkenléssel 8322,84 ponton zárta a hetet.

Címkék:
árfolyam, forint, otp, mol, magyar telekom, tőzsde, richter, részvények, bux, részvénypiac, bét, részvényindex, részvényárfolyam, budapesti értéktőzsde,