Figyelmeztet Nagy Márton: felesleges riogatni a gazdaság túlfűtöttségével

Portfolio2024. február 12. 11:59

A nemzetgazdasági miniszter a Nemzeti Tőkeholding eredményeiről és 2024. évi céljairól szóló sajtótájékoztatón beszélt a kormány aktuális gazdaságpolitikájáról, melyekről a Portfolio számolt be részletesen.

Nagy Márton egy kérdésre adott válaszában emlékeztetett arra, amit már korábban többször is hangoztatott: az infláció olyan gyorsan tűnik el, mint amilyen gyorsan jött. Úgy folytatta: az emelkedő infláció mögötti jelenségek eltűntek, ezek a tényezők nem fogják az infláció újbóli emelkedését hozni. Mitől emelkedhet mégis az infláció? - tette fel a kérdést a miniszter. Két tényezőt említett: megjelenik a béremelések kérdése, valamint a bázishatás kérdése a második félévben.

Emellett a növekedés trendjétől is messze van a belső fogyasztás és a potenciális, valamint az egyensúlyi szinttől is messze vagyunk még, ezért a helyreállás nem fog egyensúlyi problémákat okozni - magyarázta Nagy Márton, aki szerint éppen ezért felesleges a túlfűtöttség hírével rémisztgetni.

Pozitív jelenségnek nevezte azt, hogy a lakosság vásárlási kedve tér vissza, ami óvatos optimizmusra ad okot. Ez azért is fontos, mert a költségvetésben képes stabilizálni szerinte az áfabevételeket.

Címlap: MTI/Bruzák Noémi

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

 

Címkék:
kormány, infláció, figyelmeztetés, minisztérium, miniszter, inflációs adat, infláció mértéke,