Durva különbségek a magánegészségügyben: ennyit keres ma egy magyar orvos

Pénzcentrum2019. április 3. 19:02

Nem látja olyan sötéten a magyar egészségügy helyzetét, főként az orvoshiány tekintetében Lantos Csaba, a milliárdos vállalkozó, aki egy éve adta el a rendkívül sikeres Róbert Károly Magánkórházát. Azóta befektetésekkel foglalkozik.

Lantos Csabát továbbra is foglalkoztatja az egészségügy: magyar tudósok, professzorok vagy mérnökök ötleteit támogatja, amelyek hozzájárulhatnak az emberek egészségi állapotának javításához. Az országban másodikként hozott létre magánkórházat is, és azóta már számos más magánegészségügyi intézményben szerzett érdekeltséget. Azonban ezekre elsősorban befektetésként tekint, ha sikeres egy termék, egy túlad rajta - nyilatkozta a novekedes.hu-nak a milliárdos.

Mindig mérlegelni kell, én befektettem, menedzselem a céget 11 évig, amikor kaptam egy olyan ajánlatot, amit nem lehet visszautasítani, éltem vele.

Tovább emelkedtek a bérek az egészségügyben

Lantos Csaba úgy látja, hogy a magánegészségügyi szolgáltatók megjelenésével egyre kevesebben mennek külföldre, illetve az otthoni maszekolás sem jellemző már, mint régen. Sokan nem csak az állami munkahelyük mellett dolgoznak már magánszolgáltatónál is, hanem már sokan a magánrendelésüket is feladják. 

Erőteljesen tisztul a piac, ez egyértelmű. De ez a legális bérek fokozott emelkedésével járt együtt.

Mennyit keres ma egy orvos?

A befektető szerint a "legmenőbb" orvosok itthon is megkeresnek 4-8 millió forintot, de egy gyakorlott szakorvos is hazavisz nettó egymilliót havonta. Kiemelte, hogy ez legális és adózott jövedelem. Mivel az állami szférában is emelkenek a bérek, a piac kikényszeríti, hogy a magánegészségügyben is egyre többet vigyenek haza az orvosok. 

A legjobb állami kórházak vezetői rákényszerülnek arra, hogy mindenféle eszközt használva, de megadják legjobb orvosaiknak ezeket a fizetéseket, mert különben tömegesen elmennek

- magyarázta Lantos Csaba. 

A "lakásrendelők" korának leáldozott.

Nagy elszívó hatása van a magánegészségügynek, de mindeközben fehéredik is az orvosok jövedelme. Egyre kevesebben maszekolnak, és már magánrendelésüket is feladják, mert a magánegészségügyben való alkalmazásukkal számos problémájuk megoldódik: nem kell 3-4 munkahelyen dolgozniuk egyszerre, és feketén rendelniük.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Azonban gondok még mindig akadnak. Lantos Csaba szerint nagyon nagy probléma, hogy a szocializmusban kialakult a területi ellátási kötelezettség. Ez azóta sem változott, azonban nagyon kevesen tartják be. 

Az egészségügy az utolsó nagy rendszer, ahol a késő Kádár-kor itt van velünk.

Haza lehet-e hozni az orvosokat külföldről?

A befektető úgy látja, az áramlás oda és vissza is történik. Az egészségügy kifehérítésével, a magánszolgáltatók által ajánlott fizetésekkel már reális esély van rá, hogy az orvosok visszajöjjenek Magyarországra, illetve hogy el se menjenek. 

 

Címkék:
fizetés, orvos, penzcentrum, orvoshiány,