Újfajta csalás terjed Magyarországon: ha kaptál ilyen e-mailt, nehogy válaszolj!

Pénzcentrum2023. február 26. 13:36

Valótlan tartalmú levelek terjednek az interneten, amelynek aláírójaként rendőri vezetőt jelölnek meg. A rendőrök mindenkit arra kérnek, legyen körültekintő a hozzá érkező e-mailekkel, és ne adjon esélyt a csalóknak!

Valótlan tartalmú leveleket küldenek, több változatban is, a rendőrség nevében - figyelmeztetnek a police.hu oldalon. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) azt kérte, mindenki legyen körültekintő a hozzá érkező emailekkel, ne adjon esélyt a csalóknak.

Ha Ön is kapott a rendőrség, vagy az Interpol nevében gyanús leveleket, akkor hagyja figyelmen kívül, és erre figyelmeztesse a hozzátartozóit is! Egyértelműen átverésről van szó!

- írták.

Az ORFK szerint a csalásra utaló jelek a következők:

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

  • Nemzeti Rendőrség Főigazgatóság nem létezik, Országos Rendőr-főkapitányság a helyes megnevezés.
  • Igazságügyi Rendőrség szintén nem létezik.
  • Interpol Központi Iroda (ICB) nem létezik.
  • A nyelvtanilag helytelen megfogalmazás ugyancsak csalókra utalhat.
  • Amennyiben a magyar rendőrség e-mailben kommunikál, azt nem külföldi email címről teszi.
  • Az ORFK sem az Interpol, sem az Europol nevében nem kommunikál, csak a saját nevében, a saját email címéről.

A törvényi hivatkozások pontatlan megjelölése (pl: a büntetőeljárási törvénykönyv 390-1. cikke nem létezik. Helyesen 2017. évi XC. törvény a büntetőeljárásról. A 390. szakasz nem arról szól, amire a levél utal, és nincs külön cikke sem.)

Amennyiben elektronikus levelet kapunk, mindig ellenőrizzük a feladót, kiemelten figyeljünk a nyelvtanilag helytelen, magyartalan megfogalmazásra! Soha ne kattintsunk megszokásból, mindig legyünk körültekintők! Amennyiben a kapott levelet gyanúsnak ítéljük, a kért adatszolgálatatást semmilyen formában ne teljesítsük!

Címkék:
csalás, rendőrség, figyelmeztetés, csalók, orfk, e-mail, interpol, rendőr, rendőrök,