Mikor kell kiegészítő biztosítást kötni? Sokakat húzott ki ez a járvány alatt a bajból

Pénzcentrum2021. június 25. 20:02

Hétszázmillió forintot is meghaladta a Covid miatti kárkifizetések összege az Aegon Biztosító élet-, valamint balesetbiztosítási állományában. A koronavírus hatására néhány ponton jelentősen módosultak a biztosítások feltételei az ügyfelek javára.

Hétszázmillió forintot is meghaladó biztosítási összeget fizetett ki a biztósító a Covid miatt az életbiztosításokra és a baleseti konstrukciókra a járvány kezdete óta. Ez nagyságrendileg 1600 kár kifizetését jelenti, amelyből sajnálatos módon 1003 esetben haláleset miatt térített. A kifizetett összeg döntő többségét a Covid miatti halálesetek teszik ki. A fennmaradó összeget kórházi ápolás és a táppénzes állomány után térítette az Aegon.

A biztosító társaságnál életbiztosítások esetén korábban sem volt kizárás a világjárvány. A biztosítók általában 6 hónapos várakozási idővel számoltak, ami azt jelenti, hogy ennyi időnek kell eltelnie a biztosítás megkötése után ahhoz, hogy az életbiztosításuk alapján kifizetésre kerüljön a biztosítási összeg, amennyiben a biztosított meghal. Ezt a várakozási időt a Covid okozta haláleset esetén – meghatározott feltételek mellett – az Aegon lecsökkentette 30 napra.

A balesetbiztosítások egyik sajátossága, hogy a világjárvány kizáró tényező volt a legtöbb szerződéstípus esetében, azaz, ilyen esetekben a biztosítótársaságok mentesülhettek a kárkifizetés alól. A világjárvány kizárására vonatkozó feltételt az Aegon még tavaly feloldotta, így a balesetbiztosítások immár Covid-19 megbetegedés esetén is fizetnek az ügyfelek számára. Mivel a kizárást felfüggesztő intézkedés az általános szerződési feltételek ügyfél számára kedvező módosulását jelenti, az intézkedés a meglévő állományra is érvényes, immáron több mint egy éve. 

Utasbiztosítások: mikor kell kiegészítő biztosítás?

Valamelyest megélénkült az utazásbiztosítások piaca az elmúlt hetekben, és a Covid miatt változtak az utasbiztosítások is. Az Aegon a jelenleg megköthető biztosítások fedezetébe bevonta a koronavírus miatti kockázatokat: például a fertőzésből fakadó sürgősségi orvosi költségeket. Ugyanakkor vannak olyan tipikus károk egy utazónál a Covid-19 fertőzés esetén, amelyekre a három elemből álló Covid-19 kiegészítő biztosítás esetén térít a biztosító. Ilyen, ha a járványügyi helyzet miatt azonnali hazautazás szükséges, a biztosított karanténba kerülése miatti többletköltségek külföldön, illetve az elutazás előtti megfertőződés esetén az útlemondás azon költségei, amelyeket más nem térít meg az utasnak. 

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A biztosító társaság azt tanácsolja az utazóknak, hogy az utazás során akkor is tartsák be a védelmi intézkedéseket, ha már be vannak oltva, vagy az adott ország már nem ír elő védelmi intézkedéseket. A maszkviselés zárt térben, a távolságtartás és a rendszeres és alapos kézmosás minden utazás során csökkentik a kockázatot. Utazás előtt pedig kiemelten fontos tájékozódni az országban érvényben lévő védelmi intézkedésekről, illetve a belépés feltételeiről. A határátlépés meghiúsulása az előírt dokumentumok hiánya miatt ugyanis olyan káresemény, amelyre az utasbiztosítások döntő többsége nem fizet.

Címkék:
biztosítás,