Ötödével csökkentek a díjak: ez lesz a jövő slágere a biztosítóknál

Pénzcentrum2017. május 8. 11:03

A termékeik újratervezésére és lecserélésére kényszerítette a magyar biztosítókat a jegybank etikus életbiztosítás koncepciója. A szabályozásnak köszönhetően jelentősen csökkentek az életbiztosítások és a nyugdíjbiztosítások díjai is, nem csoda, hogy a jövőben is a unit linked biztosítások lehetnek a legnépszerűbb termékek. Csata Dénes, a Signal Iduna vezérigazgató-helyettese interjúban árulta el, mi szükséges ahhoz, hogy Magyarországon is megjelenjenek a teljeskörű egészségbiztosítások.

Hogyan érintette önöket az etikus életbiztosítási koncepció bevezetése?

Első lépésként teljesen megújítottuk a unit-linked termék portfóliónkat. Az etikus életbiztosítási koncepcióhoz kapcsolódó új jogszabályi háttérnek megfelelően módosítottuk a költség struktúránkat, és az ügyfelek számára is könnyen átlátható, valamint megérthető költségekkel kalkuláltunk.

Úgy gondoljuk (és ezt a piaci visszajelzések is alátámasztják), hogy sikerült olyan termékekkel a piacra lépnünk, amelyek kifejezetten sikeresnek mondhatóak. Ezt az újonnan megkötött szerződések száma, valamint azok díjai is alátámasztják, az előző év azonos időszakához képest több, mint duplájára tudtuk növelni a termelésünket. Így elmondhatjuk, hogy számunkra ez az új koncepció, a nehéz és fáradságos 2016-os év után meghozta a sikereket.

Átlagosan mennyivel csökkent a TKM, hány terméket kellett beszüntetni és hány termék született az új szabályok nyomán?

A pontos választ csak az egyes termékek összehasonlítása után lehet megadni, azonban általánosságban azt mondhatjuk, hogy

átlagosan 20 százalékkal csökkentek a TKM értékeink.

2017. január 1-jével 11 unit-linked terméket, valamint 5 klasszikus életbiztosítási terméket vezettünk ki. A teljesen megújult termék palettánkban most 2017. április 1-jéig már 6 új termék található.

Két éve kaphatunk a nyugdíjbiztosítások után adójóváírást, ami a legtöbb biztosítónál a termékek jelentős felfutását eredményezte. Mekkora volt a fejlődés a Signalnál? A felfutás csökkentette a keresletet a megtakarításos életbiztosítások iránt?

A nyugdíjbiztosítási termékünkkel csak 2016 májust követően léptünk piacra, így a korábbi időszakról nincsenek eredményeink, az azonban jól látszik, hogy az idén január 1-jével piacra dobott új nyugdíjbiztosítási termékeinkkel ugrásszerű növekedést tudtunk produkálni a teljesítményünkben.

A biztosítónknál megkötésre kerülő befektetési egységekhez kötött életbiztosítások 30 százaléka nyugdíj célú.

A megtakarításos életbiztosításoknál mi nem tapasztalunk kereslet csökkenést, és ez általánosságban is igaz, nem csak a nyugdíjbiztosításokra vonatkozóan.

Egy átlagos magyar családnak miért érdemes a nyugdíjbiztosítást választania az önkéntes nyugdíjpénztárral vagy a nyugdíj elő-takarékossági számlával szemben?

Mi azon a véleményen vagyunk, hogy optimális esetben az említett három típusú termék kiegészíti egymást, hiszen az állam is lehetőséget biztosít az adójóváírás maximalizására. A nyugdíjbiztosítási termékek hosszú távú elköteleződést jelentenek az ügyfelek számára. Az ügyfeleink jelentős hányada a 30-as évei elején jár, így a nyugdíjas éveikről történő gondoskodás mellett egyéb hosszú távú céljaik is vannak (lakásvásárlás, gyermekek iskoláztatása stb.).

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Ebből az okból kifolyólag pedig a Signal Iduna nyugdíjbiztosítási termékei a rendszeres nyugdíj célú megtakarítások mellett lehetőséget adnak arra, hogy egyéb a célokra eseti díjak befizetésével is félre tehessenek ügyfeleink, anélkül, hogy külön biztosítást kötnének, ami újabb költségekkel járna.

Mi lehet a következő évek slágerterméke?

Meglátásunk szerint az öngondoskodás már nem csak a biztosítók reklámjaiban szerepelő téma, hanem egyre több ügyfelünk ismeri fel, hogy a jövőjéért önmaga felelős, így önmagának kell arról gondoskodnia. Erre a célra pedig egyre többen választják a befektetési egységekhez kötött biztosításokat, amelyeken keresztül részesülhetnek a nagy alapkezelők által nyújtott befektetési lehetőségekből is.

Ez azért fontos, mert itt alapvetően néhány 10 ezer forintos havi megtakarításokról beszélünk, melyekkel az említett alapkezelők önállóan nem tudnának foglalkozni.

Mi úgy látjuk, hogy a unit-linked biztosítások biztosan megmaradnak slágerterméknek,

esetleg ehhez köthetőek még kockázati kiegészítők is, melyekkel teljessé tehető a biztosítási védelem.

Várható, hogy a biztosítók megjelennek olyan komplett egészség és balesetbiztosítási csomaggal, ami mindenre fedezetet nyújt, és ezzel kiváltja az állami rendszert?

Úgy gondoljuk, hogy az állami egészségügyi ellátás komplett kiváltását célzó privát biztosítási termékeknek, abban az esetben lehet létjogosultságuk, amennyiben ehhez megfelelő jogszabályi háttér is társul. Addig is, amíg ez megvalósul, a meglévő, elsősorban járóbeteg ellátásra fókuszáló egészségbiztosítási csomagjainkkal kívánjuk az érdeklődő ügyfeleinket kiszolgálni.

Néhány pontban a Signal Iduna biztosítóról:
  • 2017. januártól Signal Biztosító nevet váltott, mostantól Signal Iduna Biztosítónak hívják. A névváltás oka a márkaegységesítés. A Signal Iduna márkanevet és logót használja marketing szempontból az anyavállalat, valamint a külföldi érdekeltségei.
  • A biztosítók díjbevétel szerinti rangsorában a társaság évek óta a 10-11.helyen található.
  • Kompozit biztosítóként közel 25 éve van jelen a hazai biztosítási piacon a Signal Iduna.
Loading...

Címkék:
biztosítás, életbiztosítás, egészségbiztosítás, nyugdíjbiztosítás, signal, duna takarék,