Óriási a tét: ezen múlhat, lesz-e gyereke az X-Faktor sztárjának

Pénzcentrum2017. október 14. 16:00

Jelenleg tanítóként dolgozik Szigetszentmikóson Hegedűs Péter, aki továbbjutott az X-Faktor mentorházába. Eddig lakásra spórolt, de autóra és gyerekvállalásra még nem tudott félretenni pénzt. Mutatjuk, mit tervez, ha beindulna énekeskarrierje.

Ha beindulna a karrierem, akkor hétköznap dolgoznék tovább az iskolában (...) Jóval kiegyensúlyozottabban élnék (...) az sem lenne utolsó, hogy több pénzt is keresnék, és végre elgondolkodhatnék a családalapításon. Eddig lakásra spóroltam, autóra még nem futotta, de a tanári fizetésből egyelőre nem tudtam annyit sem félretenni, hogy komolyan felmerülhessen a gyerekvállalás kérdése

- nyilatkozta Hegedűs Péter a Best  magazinnak. Az Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint 2016-ban bruttó 301 973 forint volt egy általános iskolai tanító átlagos bére Magyarországon, ám a fiatalabb tanárok ennél kevesebbet keresnek, egy teljesen pályakezdő tanárnak bruttó 203 ezer forinttal kell beérnie.

Milyen pénzeket kaszálhat majd Péter, ha a másornak köszönhetően valóban beindul énekesi karrierje? Tavaly karácsonykor járunk utána, hogy egy céges karácsonyi buliért mennyit kérnek a felkapott magyar énekesek, íme:

  • Tóth Gabinak igen magasra rúg a fellépési díja, ő ugyanis 370 ezer forint+ áfáért vállal el egy 30 perces fellépést Budapesten.
  • Aki pedig Radics Gigit hallgatná meg szívesebben annak is mélyen a zsebébe kell nyúlnia, ugyanis egy kisebb előzenekaros 50 perces fellépés 500 ezer forint + áfába kerül a fővárosban. Ebben azonban már benne van a karácsonyi felár is, ugyanis decemberben olyan sok a megkeresés, hogy plusz 50 ezer forintot dobnak rá az alapdíjra.
  • Egy 60 perces Vastag Csaba fellépésért 390 ezer+áfát kell fizetnünk, a nagyobb volumenű 100 perces koncertért pedig már majdnem egy milliót kellene kicsengetnünk. Ráadásul ehhez még hozzájönnek az útiköltségek is. A budapesti kiszállás 14 ezer forint + áfába kerül, ha pedig vidékre szeretnénk elhívni, akkor kilométerenként 140 forint+áfát kell fizetnünk. Valószínűleg sajnos nem lehet csak kiszállást kérni, pedig elsőre jó ötletnek tűnik.
  • Aki a Bulibárót, vagyis Kis Grófot látná szívesen a céges karácsonyi partin a fővárosban annak már "csak" 280 ezer forint+áfát kell fizetnie, ez azonban csupán egy 35 perces fellépést foglal magában, bár Kis Grófo sem áll túl jól már a szabad helyekkel az idei karácsonyi szezonban.
  • Oláh Gergőért valamivel szerényebb árat kérnek, egy Budapesti fellépése mindennel együtt 240 ezer forint+áfa, amiért egy 30-40 perces előadást kaphatunk.

  • Kökény Attila koncertszervezőit sajnos nem sikerült elérnünk, de korábbi sajtóértesülések szerint 225-500 ezer forint között mozog egy-egy fellépésének az ára.

Nem minden pénz az énekeseké

Persze nem szabad azt gondolnunk, hogy ezek az összegek egy az egyben az énekesek zsebében landolnak, hiszen a fellépéseket egy egész csapat intézi. A fellépőknek általában vannak menedzserei, koncertszervezői és valamiből a technikusokat és a zenészeket is ki kell fizetni.

Mi a helyzet az adózással?

A művészek fellépésének bevételei általában az önálló tevékenységből származó bevételnek számítanak, így az erre vonatkozó szabályok szerint adóznak. Akad azonban egy speciális kivétel, ami csak az előadó művészekre vonatkozik:

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Művészeti tevékenységek esetén költségként elszámolható a művész tevékenységével kapcsolatos műsoros előadás, kiállítás, múzeum, közgyűjtemény látogatásához megvásárolt belépő, irodalmi és művészeti alkotásokat tartalmazó, vagy ezek rögzítésére és lejátszására alkalmas eszköz, kép- és hanghordozó, könyv, kotta, más sajtótermék vásárlására fordított kiadás

- olvasható a jelenleg érvényes szabályozásban.

A rendelet személyes vagy családi szükséglet kielégítését is szolgáló termék, szolgáltatás igazolt ellenértékének 50 százaléka számolható el költségként. Ami azonban még érdekesebb, hogy az előadóművészek a színpadi megjelenéshez kapcsolódó esztétikai és kozmetikai cikkekre és szolgáltatásokra fordított kiadásai is elszámolhatóak.

Címkék:
pénz, karrier, autó, lakás, spórolás, gyerekvállalás, kis grófó, kökény attila, céges buli, tanító, soros pénz,