26 °C Budapest

THM-et csökkentene a Provident: van miből!

2009. február 17. 09:45

Az Antiprovident Akciócsoport tegnapi demonstrációját követően a Provident Zrt. kommunikációs igazgatója arról számolt be, hogy a jövőben csökkentik a gyorskölcsönök teljes hiteldíj mutatóját, valamint nagyobb hangsúlyt fordítanak az eladósodás veszélyeinek ismertetésére az ügyfeleik körében.

Karsai József politikus, Battonya polgármestere azt kezdeményezte, hogy az adósok csak heti 5 forintot törlesszenek a Providentnek, amivel fenntartják a törlesztési hajlandóságukat, mégsem mennek benne tönkre. A Provident csodálkozik azon, hogy felelős döntéshozók szerződésszegésre buzdítják az embereket.

A Provident egy 12 pontból álló, az eladósodás kockázataival kapcsolatos tájékoztató dokumentumot állít össze, amelyet minden esetben ismertetni fognak a hiteligénylővel és a jövőben külön részletezik a szolgáltatásuk egyes díjelemeit. A vezérigazgató szerint a felelős hitelezés az egyetlen lehetséges út a lakossági piacon, bár a háromszámjegyű THM-ek láttán ez kissé furcsán hangzik.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. június 1. 09:33
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) 2026. május 28-án megismételt küldöttgyűlésén Horvát...
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 31. 18:36
Osztalékot vágott az egyik cégem, és bár számítottam rá, mégis szarul esett. Valamint, és most ennek...
Holdblog  |  2026. május 31. 10:00
Úgy tűnik, a leköszönő kormány beleszámította a költségvetés összerakásába a távozásuk okozta eufóri...
Összkép  |  2026. május 30. 12:38
A mély elemzések, a világunk megértetésére törekvő erőfeszítések nem divatosak. Kevés helyen tálunk...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 1. hétfő
Tünde
23. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?