Jövő csütörtökön félnapos sztrájkot tarthatnak a BKV autóbuszos szakszervezetei, ha követeléseikről hétfőig nem tudnak megegyezni a cég vezetőségével. Kellő jóakarattal állítólag még elkerülhető az üzemkezdettől délután egyig hirdetett munkabeszüntetés - írja a Magyar Hírlap.
A buszosok azt követelik a kormánytól, hogy szülessen törvény a városi közlekedés finanszírozásáról, az állam növelje a normatív támogatást, a finanszírozás átalakításával teremtse meg a BKV stabil működését.
A fővárossal szemben elvárás, hogy vállalja át a BKV 80 milliárdos tartozásának kamatterheit, és ne a jegyárak növelésével pótolja a működéshez hiányzó forrásokat, hanem hozzon létre külön alapot, mely fedezetül szolgálhatna a BKV működéséhez.
A kötött pályások szakszervezetei nem tartanak munkabeszüntetést, a metró, a villamos, a HÉV és a troli tehát üzemszerűen jár majd. Ez azonban mindössze annyit jelent, hogy ők januárra tartogatják erőiket, akkor kezdődnek ugyanis a bértárgyalások, valamint a BKV holdinggá alakítása körüli egyeztetések.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








