Így harcolnak a magyar anyák a plusz a kilókkal: egyre csak terjed a mozgalom

HelloVidék2020. február 28. 08:15

A várandósságot, szülést, és a gyermeknevelés a kezdeti időszakát gyakran misztikifkálja, idealizálja a média, a filmek, vagy éppen a szuperanyák közösségei az online terekben, az árnyoldalról viszont annál kevesebb szó esik. Például, hogy a szociális élet háttérbe szorul, a házból való kimozdulást komoly logisztikai tervezés előz meg, nem beszélve a szülést követő testi és lelki rehabilitációról. Felismervén az anyasággal kapcsolatos problémakört, Kádár-Papp Nóra 2014-ben elindította a Gyerünk, anyukám! közösséget, ami már most több tízezer anyukát segített át a szülést követő nehéz időszakon.

Szülést követően - vagy már azt megelőzően - sok nő érzi magát motiválatlannak és céltalannak, amikor bár érzik, hogy a gyermekágyi időszakot követően muszáj saját magukon is dolgozniuk, elodázzák vagy félnek megtenni az első és egyben legnehezebb lépést. 2013-ban még nem létezett olyan hazai platform az anyák számára, ami a kisgyerekes hétköznapok helyett a sportra, a mozgásra helyezte volna a hangsúlyt, ezért javarészt csak annak adatott meg a támogató segítség, aki képes volt pénzt áldozni egy külső szakember bevonására.

Kádár-Papp Nóra szakmájából kifolyólag szerencsés helyzetben volt, mert ismerte a fokozatosság elvét és a rehabilitáció lépéseit, így úgy szállhatott szembe a plusz kilókkal anélkül, hogy közben ártott volna saját egészségének. Mindemellett, 2014-ben építeni kezdte offline közösségét, ahol a sorsközösség összetartó erejéből táplálkozva próbált segíteni visszatalálni más anyáknak is a mozgás öröméhez.

A Gyerünk, anyukám! közösség két évig ingyenes formában működött mind a XIII. kerületi parktornákat, mind a heti rendszerességűvé váló élő videóközvetítéseket illetően.

Az ingyenes közösségi tornázás két évében nem készültem arra, hogy ebből valaha vállalkozás lesz. Amikor közeledett az idő, hogy újra munkába kell állnom, akkor vizsgáltuk meg először, hogy van-e olyan üzleti modell, ami munkahelyet teremt nekem, ezzel lehetőséget adva a folytatásra. Természetesen az is segített meghozni ezt a döntést, hogy szinte napról-napra érezhetően nőtt a projekt népszerűsége

- emlékezett vissza az oldal alapítója a fordulóponthoz.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

A teljes cikk a Gyerünk, anyukám! közösségről a HelloVidék oldalán olvasható.

Címkék:
vállalkozás, fogyás, szülés, gyermek, terhesség, közösség, anyaság,