Pénzcentrum • 2025. június 30. 14:15
Tombol a hőség, péntek éjfélig hőségriadó van érvényben az egész országban – a hőmérséklet sok helyen 35 fok fölé emelkedik, és ilyenkor a legtöbben vízparti menedéket keresnek. A Balaton elsőre kézenfekvő választásnak tűnhet, de a nyári csúcsban a víz már csak langyos, a partok zsúfoltak, és az árak sem kímélik a pénztárcát. Akik igazi felfrissülésre vágynak – hűs vízre, árnyas partokra, kisebb tömegre –, azoknak érdemes körülnézni máshol is. Összeállítottunk egy listát 7 vidéki tóról, ahol garantáltan hűvösebb a víz, alacsonyabbak az árak, és a természet is segít lehűlni.
Hőségriadó van érvényben péntek éjfélig, az ország nagy részén napközben 35-37 fokos kánikula várható – a légkondis szobák, a hűtött italok és a vízpartok ilyenkor nem luxusnak, hanem túlélési eszköznek számítanak. A legtöbben a Balaton felé veszik az irányt, hiszen az a legismertebb belföldi nyaralóhely, és elsőként ugrik be, ha hűsölésről van szó. Csakhogy a nyár derekán a Balaton vize már alig hűsít, inkább langyos, a partokat ellepik a strandolók, a büfék árai pedig nem ritkán vetekszenek az Adria partjáéval.
Ilyen extrém melegben ráadásul nem mindenki vágyik tömegre, zsivajra vagy hosszú sorokra a lángosért. Sokan keresnek csendesebb, természetközeli alternatívákat, ahol tényleg frissítő élmény a vízbe csobbanni, és a környezet is enyhülést nyújt – árnyas fák, kevesebb ember, tiszta víz, alacsonyabb belépők.
Ezért összegyűjtöttünk 7 vidéki tavat, ahol a víz valóban hűvös, a környezet nyugodt, és az árak sem szálltak el. Ha szeretnél elmenekülni a hőség elől, de nem utaznál messzire vagy sokat költenél, ezek a helyszínek igazi felfrissülést kínálnak a forró nyári napokra.
Hársas-tó – Szentgotthárd
Az Őrség szélén fekvő Hársas-tó igazi gyöngyszem. A patakból duzzasztott víztározó kristálytiszta, hűvös vizű, és a környező erdők miatt a levegő is frissebb. A strandolás mellett horgászni is lehet, és a környék ideális túrázáshoz.
Vadása-tó – Hegyhátszentjakab
Szintén az Őrségben található, vadregényes környezetben. A tó mélysége és árnyékos partjai miatt a víz itt is hűvösebb marad, mint a nagyobb tavaknál. A belépő baráti, és a helyi büfé kínálata is pénztárcabarát.
Malom-tó – Veresegyház
Budapesttől alig fél órára, mégis nyugodt, természetközeli élményt kínál. A homokos part és a nádasok miatt kellemes mikroklíma alakul ki, a víz pedig meglepően frissítő. A strand belépője olcsóbb, mint a balatoni átlag.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Bánki-tó – Nógrád megye
A Börzsöny lábánál fekvő tó mélyebb részein kifejezetten hűvös a víz, és a környék dombjai miatt a levegő is enyhébb. A strand rendezett, a belépő korrekt, és a tóparti sétányon hangulatos éttermek várnak.
Sóstó – Nyíregyháza
A város szélén fekvő tó nemcsak fürdésre alkalmas, de mellette gyógyvizes medence is található. A természetes tó vize hűvösebb, mint a Balatoné, és a környék családbarát programokkal van tele.
Deseda-tó - Kaposvár
Somogy vármegye egyik legnagyobb mesterséges tava, ahol a vízmélység és az erdős környezet miatt a hőmérséklet kellemesen hűs marad. A strandolás mellett vízi sportokra is van lehetőség, és a belépő ára is barátságos.
Arlói-tó – Borsod-Abaúj-Zemplén megye
A suvadásos eredetű tó különleges geológiai képződmény, és a mély, árnyékos víz miatt kifejezetten hűsítő élményt nyújt. A környék csendes, a strandolás nyugodt, és a belépő is kedvező.