Már látni, mikor csap le az újabb havazás: hamarosan az egész táj fehérbe borulhat

Pénzcentrum2024. december 7. 17:02

Az ország északi és középső részén szombatra sokfelé kifehéredett a táj, a hegyekben most is csodaszép látvány fogadja a kirándulókat. Ezt követően sem kell sokáig várni az újabb havazásra, legalábbis a Dunántúl nagy részén – írja az Időkép.

Vasárnap este egy hidegörvény érkezik délnyugat felől, amely elsősorban a déli országrészt és a Dunántúlt érintheti jelentősebb csapadékkal. A Dunántúlon a felszín közelében és a magasabb légrétegekben is elegendően hideg lesz ahhoz, hogy sok helyen havazás alakuljon ki.

Hétfő reggelre ismét fehérbe borulhat a táj, a magasabban fekvő területeken akár 5 centiméternél is több hó hullhat.

Ezzel szemben keleten és északon kevesebb csapadék valószínű, ahol az enyhébb légtömegek miatt inkább eső várható. A jövő hét hátralévő részében jelentős havazás már nem valószínű.

Címkék:
havazás, időjárás, tél, , hideg, meteorológia, csapadék, előrejelzés,