Pénzcentrum • 2013. augusztus 9. 18:26
Útlezárásokkal tiltakozik a horvát gazdák egy része az elmaradt támogatások kifizetését sürgetve.
A termelők szerint a kormány a legtöbbet a mezőgazdaságon spórolt az idei költségvetés összeállításakor, keveslik továbbá a búza felvásárlói árát és sürgetik a már esedékes támogatások kifizetését.
Az agrárkamara képviselőit csütörtökön fogadta a mezőgazdasági miniszter, a felek azonban csupán abban tudtak megállapodni, hogy hétfőn folytatják a tárgyalásokat.
Eközben szlavóniai gazdák egy radikális csoportja úgy döntött, hogy traktorokkal az utakra vonul.
A horvát autóklub honlapján (www.hak.hr) péntek délelőtt közzétett tájékoztatás szerint a gazdatiltakozás miatt útlezárásra kell számítani az A3-as Bregana-Lipovac autópálya fel-, illetve lehajtóján Luzani, valamint Nova Gradiska irányában. Alternatív megoldásként Okucaninál, illetve Slavonski Brodnál lehet elhagyni az A3-as autópályát. A tiltakozók továbbá a D7-es utat Velika Kopanicánál, a D51-es utat Nova Gradiskánál, a D55-ös utat Zupanja és a boszniai Orasje között, valamint a Luzanin átvezető alsóbbrendű utat zárták el a forgalom elől.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 42 386 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 11,29%-ot) és a MagNet Bank (THM 11.68%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)