Hatalmas botrány Olaszországban: székeket, petárdákat dobáltak be a szurkolók, félbe is szakadt a meccs

Pénzcentrum2025. június 23. 10:48

Félbeszakították a Serie B osztályozó mérkőzését a hazai szurkolók rendbontása miatt, súlyos büntetés van kilátásban - írta meg a BBC.

A Serie B-ből a kiesés elleni rájátszás második mérkőzését vasárnap félbe kellett szakítani, miután a Salernitana szurkolói füstbombákat és székeket dobáltak a pályára. A Sampdoria a 65. percben már 2-0-ra vezetett, amikor a játékosokat levezényelték a pályáról.

Az olasz sajtó szerint várhatóan 3-0-val írják majd be a meccset a Sampnak, ami 5-0-s összesítést és biztos bennmaradást jelent számukra a másodosztályban. A Sampdoria eredetileg kiesett volna a Serie C-be - 78 éves története során először - de mentőövet kapott, amikor a Bresciától 8 pontot levontak, így a genovai csapat játszhatott osztályozót.

A feszültség már a mérkőzés elején érezhető volt, amikor Ferrari gólját les miatt érvénytelenítették. Négy perccel később Massimo Coda szerzett vezetést a Sampdoriának, majd Giuseppe Sibilli a második félidő elején 4-0-ra növelte az összesített előnyt.

KATT! Friss hírek és élő sporterednények a Pénzcentrum Sportonline oldalán!

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A hazai szurkolók ezután fordultak csapatuk ellen, látva, hogy a harmadosztályba való kiesés szinte biztossá vált. Fáklyákat, petárdákat és székeket dobáltak a pályára, a mérkőzést többször is meg kellett szakítani, mielőtt a 65. percben végleg levonultak a játékosok.

Daniele Doveri játékvezető 10 perccel később megpróbálta újraindítani a mérkőzést, de újabb tárgyak repültek a pályára, így végleg lefújta a találkozót. A Salernitanának elegendő lett volna az összesített döntetlen a bennmaradáshoz, mivel a bajnokságban jobb helyezést ért el. A visszavágót eredetileg péntekre tervezték, de a Salernitana játékosai között kitört betegség miatt vasárnapra halasztották.

Címkék:
foci, sport, olaszország, hazai, szurkolók, olasz foci,