Drága válás: így osztotta el a vagyont Dévényi Tibor és felesége

Pénzcentrum2019. március 9. 16:02

Tíz évvel ezelőtti válásakor fél vagyonát a feleségének adta, azt gondolta, ez így fair. Ám nem minden asszony ilyen szerencsés, éppen ezért még a legboldogabb pillanatokban is érdemes gondolni arra, mi lesz, ha mégsem sikerül a házasság.

Dévényi Tibor, az ismert lemezlovas és felesége 10 évvel ezelőtt váltak el hosszú házasság után. 

Akkoriban minden lap velünk volt tele, milliókat adtam a feleségemnek. Hát persze, hogy a feleségemnek adtam a vagyonom felét, elvégre két gyönyörű fiút szült nekem

 - nyilatkozta a Story magazinnak.

Sok a válás

A válások évenkénti száma az ezredfordulót követő évtizedben 24-25 ezer körül alakult, amelyben az ezt követő években határozott csökkenés következett be. 2014-ben - ötven év után először - 20 ezer alatt maradt a számuk, a következő évben viszont ismét e fölé emelkedett. 2016-ra a felbontott házasságok száma már 20 ezer alá csökkent - derül ki a KSH adataiból.

Mindenre gondolni kell

Egyre többen kötnek házassági vagyonjogi szerződést Magyarországon, az elmúlt években duplájára nőtt a Házassági és Élettársi Vagyonjogi Szerződések Nyilvántartásába bejegyzett szerződések száma a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) adatai szerint.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

A házassági vagyonjogi szerződés megléte azonban nemcsak az életközösség ideje alatt, hanem egy esetleges válás során is nagy szolgálatot tesz: a tisztább vagyonjogi helyzet miatt az átlagosan 2-3 évig is elhúzódó bírósági eljárás lényegesen lerövidíthető. De az ilyen szerződés azt is befolyásolja, mi kerül a szerződő felek hagyatékába, így az öröklésre is kihathat.

Dr. Tóth Ádám, a MOKK elnöke korábban úgy nyilatkozott a Pénzcentrumnak, hogy négyből egy házassági vagyonjogi szerződést ma már kifejezetten azzal a céllal kötnek, hogy az egyik házasfél kizárja a másik fél felelősségét az általa felvett ingatlanhitel vagy vállalkozói tevékenység kockázatai alól, így óvva meg a vagyon egy részét egy esetleges adósság terhétől.

Címkék:
otthon, házasság, ksh, válás,