Javuló tendenciák a lakáspiacon: százezer lakás egy helyen

Pénzcentrum2014. szeptember 26. 12:06

2013-ban éves szinten közel 90 ezer lakóingatlan cserélt gazdát, még a fennálló rosszabb gazdasági körülmények ellenére is. Bár ez a szám még bőven alacsonyabb a válság előtti, 2008-as szintnél, a statisztikák egyre javuló tendenciát mutatnak.

Szakértők szerint a bővülés annak köszönhető, hogy többen most valósítják meg a korábban kényszerűségből elhalasztott vásárlásaikat, és sokan vannak, akik befektetési céllal vásárolnak. A KSH időszakos jelentése szerint már az idei év első negyedévében nőtt valamennyi településtípusban a lakáseladások száma (átlagosan 3,7 százalékkal), de mértéke Budapesten a legmagasabb, 5,7 százalékos.

Látva az első félév sikereit, a Lakásbörze szervezői úgy döntöttek, idén ősszel is lehetőséget biztosítanak az érdeklődőknek, hogy egy helyen keresgélhessenek a lakáspiaci ajánlatok között, illetve feltehessék kérdéseiket az ingatlanszakma szakembereinek.

Az őszi, szeptember 26. és 28. között megrendezésre kerülő VI. Lakásbörzén minden nagy ingatlaniroda hálózat képviselteti magát és szép számmal lesznek kisebb portfólióval rendelkező irodák is, így a látogatók közel 100 ezer ingatlan között keresgélhetnek

- mondta el Kövesdi Marcell, a Lakásbörze ügyvezető igazgatója.

A szeptember utolsó hétvégéjén tartott VI. Lakásbörze számos ingyenes szolgáltatással várja a rendezvényre kilátogatókat: a belépés és a parkolás mellett díjmentes jogi és adó-, hitel vagy befektetési tanácsadáson vehetnek részt az érdeklődők, a kisgyermekes családok számára pedig térítésmentes gyermekmegőrző áll majd rendelkezésre.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Címkék:
otthon, lakás, ingatlan, lakáspiac,