Pénzcentrum • 2012. október 24. 11:37
Izgalmas videót tett közzé honlapján a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK). A felvételen az látszik, ahogy a rendőrök lecsapnak egy pénzügyi szolgáltatási tevékenységet engedély nélkül végző cégre.
A hivatalos közlemény szerint a BRFK Gazdaságvédelmi Főosztály büntetőeljárást indított N. Mihály Tamás 40 éves ecseri lakos ellen.
A rendőrség a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének kezdeményezésére és velük összehangolt akció keretében 2012. október 16-án megjelent egy pénzügyi szolgáltatási tevékenységet végző, Budapest. I. kerületi cég telephelyén, mivel felmerült annak gyanúja, hogy ott engedély nélküli tevékenységet végeznek.
A házkutatás során iratokat, adathordozókat foglaltak le, valamint 14 személyt előállított szerepük tisztázása érdekében. Ezt követően N. Mihály Tamást a gazdaságvédelmi nyomozók gyanúsítottként, míg 13 személyt tanúként hallgattak ki.
A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy az irányítása alatt működő cég huzamosabb ideje engedély nélkül pénzügyi szolgáltatási, illetve ehhez kapcsolódó befektetési szolgáltatási tevékenységet végzett és ezzel mintegy 330 természetes személytől összesen 1 milliárd(!) forintot vett át. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat, a Budai Központi Kerületi Bíróság 2012. október 18-án elrendelte előzetes letartóztatását.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Amint az a rendőrség által készített, az akciót bemutató videón is látszik, a csalók telefonon keresték meg "áldozataikat": állításuk szerint "nyereségalapú portfóliókezeléssel" foglalkoztak, azaz olyan befektetéseket generáltak, ami csak hozam esetén garantál jutalékot nekik, tehát csak a nyereségből kértek részesedést.