Ennyit kaszálhatsz télen-nyáron a balatoni sztárborásznál: munkatársat keres

Forrás Dávid2018. március 1. 13:00

Érdekes álláshirdetésre bukkantunk a Balatonnál. A Laposa Borbirtokhoz keresnek szakácsot akár egész évre, a fizetés pedig a hivatalos kereseti adatokhoz képest kiemelkedőnek számít. Nézzük a részleteket.

  • Motiváció, 
  • fiatalos lendület,
  • igényes munkavégzés,
  • nyitottság az új ismeretekre,
  • kreativitás,
  • önálló munkavégzés
  • önéletrajz + motivációs levél

- csupán ezeknek a feltételeknek kell megfelelni a vendeglatosmunkak.hu szerint, és reális esélyed lehet arra, hogy a Laposa Borbirtokon legyél szakács. Diplomára, több éves tapasztalatra tehát nincs szükség, az álláshirdetés szövege szerint pedig éves és szezonális állásba is keresnek új kollégát.

A hirdetés szerint a fizetés 1000 forint óránként, telefonon megkerestük a birtok vezetőjét, Laposa Bencét, aki kérdésünkre elmondta, hogy ez a bér nettóban értendő.

A szakember azt is elmondta, hogy nem séfet keresnek, hanem olyan szakácsot, aki besegít a konyhán, a birtokon ugyanis állandó hidegkonyha-kínálattal várják a vendégeket, csoportoknak vagy rendezvények esetén pedig komplexebb fogásokat is készítenek. Az új munkavállaló számára alapszintű szállást biztosítanak, amennyiben viszont az magasabb színvonalat szeretne, akkor részben fedezik a lakhatást.

Ha valaki 40 órás munkaviszonyban keres ezer forintot óránként, az körülbelül 180 ezer forintos nettónak felel meg. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat 2016-ra vonatkozó adatai szerint egy szakács átlagosan bruttó 160 067 forintot keresett havonta, amit, ha a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján felszorzunk a szektorban tapasztalt 17,7 százalékos 2017-es bérnövekedéssel, még mindig csak bruttó 188 400 forint, ami körülbelül 125 ezer forintos nettónak felel meg.

A Laposa Birtokon tehát ennél az összegnél 44 százalékkal jobban kereshetsz, ami még akkor is szép summa, ha tudatában vagyunk, hogy a szektort továbbra is sújtja a fekete- vagy szürkefoglalkoztatás, így a hivatalos adatok nem teljesen megbízhatóak.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Laposa Bencével tavaly nyáron beszélgettünk a Balaton jövőjéről, a szolgáltatási színvonal emeléséről és arról is, hogy miképpen lehetne a tavat egész évben vonzó vendéglátási célponttá tenni. Ezt a cikkünket ide kattintva olvashatod.

Címkék:
hrcentrum, pénz, karrier, fizetés, Balaton, étkeztetés, szakács,