MTI • 2020. január 23. 15:31
A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. három új hitelprogramot hirdetett meg a hazai kis- és középvállalkozásoknak - jelentette be Sipos-Tompa Levente, az MFB Zrt. elnök-vezérigazgatója. A három hiteltermék 205 milliárd forint keretösszeget jelent, amelyet az MFB saját forrásból biztosít.
Garamvölgyi Balázs, az MFB főigazgatója ismertette, hogy 100 milliárd forinttal 200 milliárd forintra megemelték az MFB pénzügyi vállalkozásokon keresztül nyújtott refinanszírozási programjának keretét, 5 milliárd forint keretösszeggel indították el az MFB régió versenyképességi pénzügyi vállalkozás refinanszírozási programot, és 100 milliárd forint kerettel hirdették meg az MFB agrárhitel programot, amely három vidékfejlesztési pályázathoz igényelhető.
Sipos-Tompa Levente hangsúlyozta, piaci elemzésük szerint még mindig jelentős hányadot képviselnek a forráshiánnyal működő hazai mikro-, kis- és középvállalkozások, ezért a három hiteltermékkel ezeket a vállalkozásokat célozzák meg.
Garamvölgyi Balázs részletezte, hogy az MFB agrárhitel programban a Vidékfejlesztési programhoz kapcsolódóan támogatják a mezőgazdasági termékek értéknövelését, a piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést, illetve a borászatok termékfejlesztését és erőforrás hatékonyságának növekedését, valamint az ágazat feldolgozóiparának korszerűsítését. Az agrárhitel program keretében igényelhető hitel összege minimum 100 millió forint, maximum 1 milliárd forint lehet, a futamidő pedig maximum 10 év. A hitel közvetlenül az MFB-nél igényelhető.
Elsősorban a szomszédos országok vállalkozásaival együttműködő hazai cégeket célozza meg az MFB régió versenyképességi pénzügyi vállalkozás refinanszírozási program, amelyben a beruházási, forgóeszköz- és akvizíciós hitelt pénzügyi vállalkozásokon keresztül lehet igényelni. A programban ügyletenként és ügyfelenként minimum 1 millió forint, maximum 50 millió forint hitelt lehet felvenni, a futamidő beruházási és akvizíciós hitel esetében maximum 10 év, forgóeszközhitelnél maximum 5 év lehet - mondta Garamvölgyi Balázs.
JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A főigazgató kiemelte, az MFB pénzügyi vállalkozás refinanszírozási konstrukciójuk népszerű, eddig 1300 cég jutott hitelhez. A keretösszeg megemelésével újítást is vezettek be, lehetővé tették a mezőgazdasági célú beruházások finanszírozását, illetve a változó kamatozás mellett fix kamatozással is igényelhető a kölcsön. A program igénybevételének határideje is kedvezően változik, 2022. január 31-ig érhető el. A bejelentett három új MFB hitelterméket 2020. január 31-étől lehet igényelni.