Ez kell a legtöbb magyar szerint ahhoz, hogy beinduljon a gazdaság

Pénzcentrum2020. június 11. 16:15

Bizakodóak a gazdasági kilátásokat illetően a magyarok: jelentős többségük szerint a gazdaság legkésőbb jövő ilyenkorra eléri a koronavírus-járványt megelőző teljesítményét - derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) megbízásából végzett országos reprezentatív kutatásból. Az eredmények megerősítették, hogy a gyógyszeripar az egyik leginkább válságálló szektor, és a stabil egészségipari szereplők, így a fejlesztésorientált gyógyszercégek közreműködése elengedhetetlen a gazdaság talpra állításához.


Bizakodóan tekintenek a magyarok a gazdaság koronavírus-járványt követő visszaépülésére: több mint harmaduk (35%) szerint akár már 3-6 hónap alatt elérheti a hazai gazdaság a járványt megelőző teljesítményét, 39 százalékuk szerint pedig 1 év alatt történik meg a felzárkózás. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) megbízásából készített országos reprezentatív közvélemény-kutatás eredményei alapján kevesebben vannak, akik 2 évre, vagy annál is későbbre teszik a gazdaság visszaállását (24%), és mindössze 4 százalék gondolkodik annyira borúlátóan, hogy a korábbi teljesítményt már soha nem fogjuk elérni.

A kutatás feltérképezte, hogy a magyarok szerint melyek a leginkább válságálló iparágak, azaz melyik mennyire tudja megőrizni a teljesítményét a koronavírus-járvány időszakában is. Az eredmények alapján a válaszadók a gyógyszeripart gondolják a legstabilabbnak: közel háromnegyedük (73,4%) szerint válságálló ez a szektor.

Dr. Holchacker Péter, az AIPM igazgatója ehhez kapcsolódóan elmondta: a koronavírus-krízisben még inkább felértékelődött az innováció értékteremtő szerepe, a gyógyszeripar, ezen belül pedig az fejlesztésorientált gyógyszergyártók kiemelkedően stabil szereplők. Ezt támasztja alá az is, hogy az innovatív gyógyszervállalatok a nehéz időszakban is a munkahelyek biztosításával, a munkaképesség fenntartásával erősítik a magyar gazdaságot, és hozzájárulnak az egészségügyi rendszer működtetéséhez, a magyar betegek gördülékeny gyógyszerellátásának biztosításához.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A kutatás azt is megerősítette, hogy a szektor szerepe a védekezést követő időszakban is nélkülözhetetlen: a megkérdezettek több mint kétharmada (72,4%) gondolja fontosnak a gyógyszeripart a koronavírus-járványt követően a gazdaság újraindításában. Válságállóság tekintetében a telekommunikációs és technológiai szektor került második helyre (72,4%), harmadik pedig az energetikai ipar (69%) lett.

Összhangban a mindennapi tapasztalatokkal és a statisztikai adatokkal, leginkább sérülékenynek az autóipart, a turizmust és az építőipart látják a megkérdezettek.

Az egyes iparágak válságállóságának megítélése mellett az AIPM kutatásában a válaszadók 5 fokú skálán értékelték a krízishelyzettel, valamint a gazdaság újraindításával kapcsolatos különböző állításokat. Az eredmények alapján a megkérdezettek az emberek egészségét, munkaképességét (4,4), a magas képzettséget igénylő munkahelyek megtartását (3,9), valamint a stabil egészségipari szereplőket is nélkülözhetetlennek gondolják a gazdaság újraindításához.

Címkék:
gazdaság, felmérés, kutatás, gyógyszeripar, gyógyszercégek,