Itt az orvosi bérek emelésének következménye: a betegek húzzák most is a rövidebbet?

Napi.hu2021. december 10. 10:02

Az orvosbér-emelés nemhogy ösztönzőleg hatott volna az egészségügyre, hanem negatív hatásokkal járt; ennek a folyamatnak pedig a betegek a legnagyobb vesztesei - mondta el egy csütörtöki szakmai konferencián tartott előadásában Sinkó Eszter, a Magyar Egészségügyi Menedzserképző Központ igazgatóhelyettese.

2010 óta nincs miniszteri rangú vezetés az egészségügyben, sem egészségügyi kormányprogram nem létezik, az annak titulált ágazati stratégia ugyanis valójában csak uniós forrásból finanszírozott fejlesztésekre terjed ki, a sokat hangoztatott 5+1 népegészségügyi program tartalma pedig ismeretlen a nyilvánosság számára - jellemezte a szektort helyzetét a Napi.hu tudósítása szerint az IME és a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság csütörtöki konferenciáján tartott előadásában Sinkó Eszter egészségügyi szakértő.

Sinkó Eszter szerint a béremelés óta az orvosok leálltak, eldobták a fonendoszkópot, a szikét, az egységes bér ugyanis nem ösztönöz a teljesítményre. Lázadoznak a béremelésben jócskán lemaradó nővérek is, valamint a hálapénz kivezetésével az egészségügyi ellátórendszer dezintegráltsági foka nem csökkent, hanem nőtt. A szakértő szerint minden azt mutatja, hogy a béremelési sorozatnak a betegek a vesztesei. Az egységes bérek, az átlagfinanszírozás növelték a sorban állást, arra késztetve a betegeket, hogy a magánellátókhoz forduljanak, ahol a megjelenő tömegek miatt már szintén várakozásra lehet készülni.

Címkék:
egészség, kórház, béremelés, egészségügy, hálapénz, beteg, magánegészségügy, orvosbér,