Napokig keresték a titokzatos drónt Litvániában – most meglett, és sok kérdést felvet

Pénzcentrum2025. augusztus 1. 15:16

Megtalálhatták annak a drónnak a roncsait, amely feltehetően még hétfőn lépte át Litvánia légterét Belarusz irányából – számolt be róla az Ukrajinszka Pravda. A drónt utoljára a litván főváros, Vilnius közelében észlelték, ezt követően azonban nyoma veszett.

A litván hatóságok jelentős erőket mozgósítottak az eszköz felkutatására, amely végül pénteken egy katonai gyakorlótéren került elő.

A litván védelmi miniszter, Dovilė Šakalienė megerősítette a roncs megtalálását, ugyanakkor részletesebb tájékoztatást későbbre ígért.

A tárcavezető már korábban arról beszélt, hogy az incidens mögött valószínűleg elektronikus zavarás állhat, amit az ukrán hadsereg idézhetett elő. Jelenleg nincs arra utaló jel, hogy szándékos provokációról lenne szó.

A lap értesülései szerint a megtalált eszköz egy iráni gyártmányú Shahed típusú drón lehetett – ezekből az orosz haderő rendszeresen bevet Ukrajna ellen.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Címkék:
ukrajna, oroszország, főváros, orosz, drón, eszköz, Litvánia,