Pénzcentrum • 2025. július 21. 16:31
Rekordközeli hőmérséklet bénítja meg Teheránt: szerdán teljesen leáll az élet az iráni fővárosban a 40 Celsius-fokot meghaladó kánikula miatt. A kormány bejelentette, hogy aznap bezárnak a kormányhivatalok, bankok, és vállalkozások – erről hétfőn számolt be a helyi média.
A hatóságok arra kérik az embereket, hogy a legmelegebb órákban – különösen dél és délután négy óra között – lehetőleg maradjanak otthon, és kerüljék a felesleges áram- és vízhasználatot. Fatemeh Mohadzseráni kormányszóvivő szerint a cél az energiarendszer túlterhelésének megelőzése.
Nem ez az első eset, hogy Irán rendkívüli intézkedésekhez folyamodik a hőség miatt: 2024-ben egy teljes napra, 2023-ban pedig két egymást követő napra is országos munkaszünetet rendeltek el.
A hétvégén a déli Busehr tartományban található Borazdzsán városában már 50 Celsius-fokot mértek – ez egyértelműen jelzi, hogy a térség egyre nehezebben birkózik meg az extrém klímaviszonyokkal.
Kutatás a PMÁP-kamatok befektetési lehetőségeiről
Az elmúlt mintegy 6 hónapban a kereskedelmi bankok versenyre keltek a lakossági állampapírokból (különösen a Prémium Magyar Állampapírból - röviden PMÁP) befolyó kamatok befektetési lehetőségeiért. Sokszor egymásra licitálva kínáltak és kínálnak a különböző típusú számlák (hagyományos bankszámla, értékpapírszámla, TBSZ, NYESZ) nyitásáért anyagi jutalmat, juttatást vagy visszatérítést a maguk sajátos és egyedi módján. A juttatásokért az ügyfeleknek természetesen különböző feltételeket kell teljesíteniük, nincs ingyen ebéd, ahogyan szokták mondani. A kérdés az, találkoztál-e ilyen jellegű számlanyitási akciókkal? Részt vettél bennük?
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)