Újabb mentőcsomag az MNB-től: ezúttal kinek segítenek?

Pénzcentrum/Index.hu2016. október 9. 14:50

Még idén segítséget nyújthat az MNB a bajba jutott, nem fizető adósságot görgető vállalkozásoknak - írja az Index.

A Magyar Nemzeti Bank decemberig ajánlást ad ki a szabályozási hatáskörébe tartozó pénzintézeteknek arról, hogy miként lehet a legjobb módon peren kívüli eljárással, megegyezéses alapon átrendezni a vállalati szektor nem teljesítő hitelkötelezettségeit - közölte csütörtökön Londonban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).

Az EBRD ismertetése szerint az ajánláscsomagot az MNB velük együttműködésben, a Magyar Bankszövetséggel és a bankszektor képviselőivel konzultálva dolgozta ki. A tervezett ajánlás technikailag nem lesz kötelező erejű, de azt várják tőle, hogy komoly meggyőző erővel bír majd a bankok számára, és fontos eszköze lesz a nem teljesítő kinnlevőségek rendezésének.

Az ajánlás az EBRD szerint a lehetséges legszélesebb körű információcserére is ösztönzi majd a bankokat, és arra, hogy a végrehajtás leállításával adjanak időt az átstrukturálásra az egyébként életképes üzleti vállalkozásoknak.

A bankszövetség további dokumentumminták kidolgozását ajánlotta fel annak érdekében, hogy rendszerszintű szabvány jöhessen létre, elősegítve az átstrukturálási eljárások hatékonyabbá és kiszámíthatóbbá tételét. Az EBRD előzményként már a múlt hónapban bejelentette, hogy a közép- és kelet-európai bankrendszereket terhelő, nem teljesítő kinnlevőségek problémájának kezelésére új online információmegosztó szolgáltatást hozott létre.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Az NPL Initiative (NPL: non-performing loans, nem teljesítő hitelek) nevű kezdeményezés célja, hogy a térségi bankok az információcsere mellett a nem teljesítő követelések jelentette kockázatok kivédésének lehetséges módszereit is megoszthassák egymással. A szolgáltatás a közép- és kelet-európai bankrendszerek pénzügyi stabilitásának erősítését szolgáló Bécsi Kezdeményezés szélesebb keretrendszerébe illeszkedik.

Címkék:
hitel, vállalkozás, kkv,