Az elvált magyar álompár felszámolja a közös ügyeket

Pénzcentrum2014. május 14. 17:35

Détár Enikő kiszáll volt férjével, Rékasi Károllyal közösen alapított cégekből. A korábbi álompár végleg lezárja a közös ügyeket, csak a gyerekek kötik össze őket ezentúl. A színészeknek a közös házukat kell eladni ahhoz, hogy anyagilag is teljesen függetlenedjenek egymástól. A cégek sorsa innentől Rékasi kezében lesz, kérdés, hogy beáll-e valamelyik vállalkozás a megszűnő KKV-k hosszú sorába.

 Détár Enikő úgy érezte, majd 30 évig tartó házasságuk lezárásával az egykori házaspár cégeiben is "tisztogatni" kell, ami nem csoda, hiszen új életük felépítését igencsak megnehezítené, ha a vállalkozások miatt a kelleténél többet kellene beszélniük, találkozniuk és egyezkedniük. A házaspár - természetesen a gyermekeiken kívül - a jelek szerint mindent feladna az elmúlt évtizedekből, ami összekötötte őket, hiszen 85 millió forintért árulják Telkiben lévő hatalmas, gyönyörű házukat is, amely egykor még szerelemmel, szeretettel és hangos nevetéssel volt tele - írja a Blikk.

Az Enká Kft.-t, amely a színésznő kilépése után átalakult Bundáskút Kft.-vé, 2004-ben alapították hárommillió forintos alaptőkével, a tevékenységi körében pedig megtalálható többek között az alkotó- és előadó-művészet, film- és videogyártás, illatszerek nagykereskedelme, saját tulajdonú és bérelt ingatlan bérbe adása, üzemeltetése, valamint ügynöki nagykereskedelem is. A rengeteg felkérés és a szorgalom meghozta gyümölcsét, a cégbíróságon vezetett adatok szerint 2010 és 2012 között 16 millió forintos nettó bevételre tettek szert, tíz év után azonban áprilisban lecsapott rájuk a hatóság. Ahogyan a Blikk megírta, a házaspár cége szerepelt a NAV végrehajtási eljárás alatt álló adózóinak listáján, később azonban lekerültek onnan, miután rendezték hátralékukat.

Détár helyét nemrég Rékasi anyja vette át a cégben, ahogyan közös betéti társaságukban is. Azt egyébként még 1992-ben alapították, Rékasi beltagként, Enikő pedig kültagként volt tagja a The Group Bt.-nek. Ebben a legutóbbi három évben (2010-2012) mérleg szerint nettó 29 millió forintot kerestek, most azonban már csak a színészen múlik, hogy mennyi lesz a cégek bevétele.

Február óta  egyébként háromezer fölött van a havonta megszűnő cégek száma, a mögöttünk álló időszak minden idők háromhavi rekordját hozta. "Ha ez az ütem fennmarad, idén akár 40 ezer céget is törölhetnek a nyilvántartásból" - véli Tóth Tamás, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató ügyvezetője.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Áprilisban 3621 céget törölt a cégbíróság, ami önmagában még nem rekord, ám arra még sosem volt példa, hogy három egymást követő hónapban 3000 fölé emelkedjen a mutató. Márpedig most ez történt, sőt a szóban forgó időszakban havonta átlagosan 3460 cég szűnt meg, ami egész évre kivetítve 40 ezer darab fölötti megszűnést és 7 százalék körüli éves törlési rátát jelent.

Címkék:
vállalkozás, kkv, kft,