Népszava • 2024. január 5. 13:49
Walter Katalin, a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatója szerint a főváros egyelőre nem készül a jelenlegi hibrid üzemeltetés utáni állapotra- írja a Népszava.
A BKK vezérigazgatója jelenleg nem kíván elgondolkodni azon a lehetőségen, hogy mi történne, ha ténylegesen megszűnne márciustól a Budapest-bérlet és az agglomerációs megállapodás. Walter Katalin elmondása szerint a jövő héten a minisztérium és a főváros között "operatív tarifamegbeszélést" fognak folytatni. Walter úgy véli, hogy a Budapest-bérlet és az agglomerációs megállapodás megszűnésével évtizedeket lépnének vissza.
Ebben az esetben a dupla bérlet beszerzési költsége mellett számos egyéb probléma is felmerülne, például a menetrendek összehangolásának, a szükséges pótlásoknak, a jegyvásárlási lehetőségeknek és a Futár-rendszernek a megszüntetése. Walter szerint ez elképzelhetetlen, és minden erővel küzdenek az ilyen változások ellen.
A BKK vezérigazgatója azt mondta a kérdésre, hogy tárgyalnak-e az Építési és Közlekedési Minisztériummal, melyet Lázár János vezet, hogy jövő héten tartanak egy operatív tarifamegbeszélést a városvezetés szintjén.
Szerinte ez az ügy nem csak arról szól, hogy a BKK a megállapodások felmondása után elveszhet a 12 milliárdos állami normatívától, hanem a budapesti közösségi közlekedésről is, amit "nagy ütemben fejleszteni és integrálni kellene, nem tönkretenni".
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Budapest-bérlet ügye napról napra bonyolódik. Egy kiszivárgott minisztériumi tervezet alapján január 1-től megszűnhetett volna többek közt a Budapest-bérlet is. Később a BKK bejelentette, hogy átmenetileg minden marad ugyanúgy, miután sikerült megállapodni a MÁV-HÉV-vel és a Volánnal. Azonban a MÁV később közleményben tudatta, hogy legkésőbb március 1-jén mégis biztosan megszűnik a Budapest-bérlet.
Címlapkép forrása: MTI/MTVA