Jaj a vérszívóknak: már javában zajlik a szúnyoggyérítés, most itt kell irtásra számítani

Pénzcentrum2022. május 2. 18:02

Csongrád-Csanád megyében folytatódik a szúnyoggyérítés. A lárvák számos víztípusban képesek kifejlődni, így például a folyók árterében visszamaradó vizekben és a sok szerves anyagot tartalmazó holtágakban.

Az elmúlt héten a Tisza-tónál és a Tisza szolnoki szakaszán került sor a csípőszúnyog lárvák elleni biológiai védekezésre. A következő napokban Csongrád-Csanád megyében, a folyó Szentes-Mindszent-Algyő szakaszán lesz biológiai lárvagyérítés - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

A szúnyoglárvák számos víztípusban képesek kifejlődni, így például a folyók árterében visszamaradó vizekben és a sok szerves anyagot tartalmazó holtágakban. A hatékony munkavégzést az ártéri erdőterületeken nehezíti a fák zárt lombozata, amelyen a folyékony permetezőszer jelentős része fennakad.

Ezeken a területeken repülőről granulátumot szórnak ki, ezt a készítményt át lehet juttatni a lombozaton, így a tavasz végi, nyári időszakban is megfelelő hatékonysággal lehet vele védekezni. A tervezett kezelések a Tisza ártéri erdeit érintik, ezért itt a biológiai készítményt granulátum formában juttatják ki.

A szúnyoglárvák nem csak a tavak és folyók mentén fejlődnek, megtalálhatók szinte bármilyen vízben. Ezért is fontos, hogy a ház körüli tenyészőhelyeket megszüntessük, célszerű a vízgyűjtőként szolgáló kerti edényekből, virágcserepekből az esővizet kiönteni, az esővízgyűjtő hordókat pedig szúnyoghálóval lefedni. Érdemes a ház körül lévő vízelvezető árkokat rendben tartani, hiszen ha nem áll meg benne az esővíz, szúnyogok sem fejlődnek benne, sőt egy felhőszakadás utáni villámárvíz kialakulásának is kisebb az esélye.

Címkék:
szúnyog, katasztrófavédelem, szúnyogirtás, folyó, tisza, tisza-tó, szúnyoginvázió, szúnyoggyérítés,