Fellélegezhetnek a pórul járt magyar utasok: visszakapják a pénzüket

Pénzcentrum2020. július 9. 18:33

Nyolc év után végre kifizethetik a Malév-utasok kártérítését, erről született most megállapodás.

Megállapodás született a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) az Európai Utazási Irodák Szövetségével (ECTAA), így hamarosan megtörténhet a Malév utasainak kártérítése - írja a Napi.hu.

Mint ismeretes a Malév 2012. február 3-án függesztette fel a repülési tevékenységét, miután egy nappal korábban csődvédelmet kért. A Malévnek ekkor megközelítőleg 5 milliárd forintnyi pénze ragadt be az IATA-nál.

A társaság csődjét követően több ezer utas próbálta meg visszakapni befizetett, de le nem utazott repülőjegyének árát előbb az utazási irodáktól, majd a nemzetközi szervezettől, ám hiába próbálkoztak

- emeli ki a lap. Az IATA azonban éveken át nem utalt, mondván, az utasokon kívül többen igényt tartanak erre az összegre. Persze idő közben több bírósági per is arra jutott, hogy történjen meg a kártérítés.

Az ECTAA és az IATA idén nyár elején aláírt megállapodása azonban fordulópontot jelentett, végre ki- illetve visszafizetik a le nem utazott Malév-jegyek árát. Egyelőre az utazási irodáknak, akik majd továbbutalják ezt az utasoknak.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A lap megtudta, hogy a pórul járt utasok a jegyár mintegy 70 százalékát kapják majd meg az utazási irodákon keresztül. Az IATA viszont egyáltalán nem fizet kamatot azokra a pénzekre, sőt az öt évig tartó pereskedés ügyvédi díjait nem a pervesztes IATA-nak, hanem a pertársaság tagjainak kell állniuk - az utóbbiak pedig ezt ráterhelik az utasokra, azaz ennyivel is kevesebbet kapnak vissza végül az ügyfelek - írják.

Címkék:
pénzcentrum.hu, utazás, Európai Bíróság, repülő, malév, nemzetközi bíróság,