Pénzcentrum • 2018. augusztus 14. 07:59
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most kedden (2018.08.14).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Kedden nyugat felől feltámadó északnyugati széllel érkezik meg a hidegfront, mely a nap folyamán elsősorban a Dunántúlon és a középső országrészben okozhat záporokat, zivatarokat. Helyenként felhőszakadással, viharos széllel kísért heves zivatarokra is számítani kell. Délután a nyugati tájakon pár fokkal visszaesik a hőmérséklet: 26-31 fok várható. Keletre estére érkezhet meg a felfrissülés, itt napközben 32-36 fok valószínű.
Szerdán keleten, északkeleten készülhetünk még záporokra, zivatarokra, máshol már több napsütés valószínű. A Dunántúlon többfelé megélénkül az északnyugati szél. Hajnalban 14-20, délután 27-32 fokra számíthatunk.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Kedden több helyen, főként a Dunántúlon és a középső tájakon kell záporoktól, zivataroktól nedves, csúszós utakra számítani. Helyenként heves zivatarok is kialakulhatnak, melyek környezetében vízátfolyások, viharos széllökések, néhol jégeső is megnehezítheti a közlekedést. Az intenzív csapadék miatt átmenetileg a látástávolság is jelentősen lecsökkenhet. Zivataroktól függetlenül az ország keleti felén az élénk déli, délnyugati, nyugaton az erős északnyugati szél miatt romolhat a járművek menetstabilitása. Vezetés közben érdemes napszemüveget viselni. Keleten egész nap kitarthat a kánikula, emiatt lecsökkenhet a reakcióidő. Vezessünk fokozott figyelemmel. Gyermekeinket, házi kedvenceinket pedig ne hagyjuk a tűző napon álló járműben! Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Kedden nyugat felől egy hidegfront érkezik. A hidegfrontra érzékenyeknél fejfájás, görcsös, reumatikus panaszok, ízületi bántalmak jelentkezhetnek. Keleten napközben kitart a hőség, így migrén, fáradékonyság, tompaság, keringési panaszok, vérnyomás-ingadozás továbbra is előfordulhat. A fülledtebbé váló levegő miatt nehézlégzés, légszomj is előfordulhat. A több helyen kialakuló zivatarok környezetében az asztmások állapota romolhat. Erős, nagyon erős UV-sugárzásra készülhetünk, ezért gondoskodjunk bőrünk védelméről! Ne feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű folyadék beviteléről sem, valamint kerüljük a nehéz, zsíros ételek fogyasztását!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)